سخنگوی نتانیاهو برکنار شد/ استارت برکناری‌ها در کابینه جنگ زده شد؟

کدخبر: ۶۳۵۹۵۳
اقتصادنیوز: رسانه ها گزارش دادند: سخنگوی کابینه بنیامین نتانیاهو در پی مناقشه‌ای در فضای مجازی با وزیر خارجه انگلیس از سمتش کنار گذاشته شده است.
 سخنگوی نتانیاهو برکنار شد/ استارت برکناری‌ها در کابینه جنگ زده شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رسانه‌های اسرائیل و روزنامه انگلیسی «فایننشال‌تایمز» گزارش داده‌اند «ایلون لوی»، سخنگوی کابینه بنیامین نتانیاهو در پی مناقشه با «دیوید کامرون»، وزیر امور خارجه انگلیس از سمتش اخراج شده است.

چندین رسانه اسرائیلی گزارش داده‌اند اخراج لوی به انتقاد او از دیوید کامرون در فضای مجازی ارتباط دارد.

لوی در پستی در شبکه ایکس که اکنون حذف شده خطاب به وزیر خارجه انگلیس که خواستار صدور مجوز از سوی اسرائیل برای ورود به کمک‌ها به غزه شده بود نوشت: «امیدوارم در جریان باشید که هیچ محدودیتی برای ورود غذا، آب، دارو یا تجهیزات ساخت پناهگاه به غزه وجود ندارد و گذرگاه‌ها دارای ظرفیت اضافه هستند.»

خبر مرتبط
واکنش روسیه به اظهارات کامرون درباره پیروزی پوتین در انتخابات

اقتصادنیوز: سفارت روسیه در لندن نسبت به اظهارات کامرون درباره پیروزی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری این کشور واکنش نشان داد.

روزنامه هاآرتص گزارش داده با آنکه دفتر نخست‌وزیری اسرائیل تعلیق از کار لوی را تأیید کرده به دلیلی در خصوص آن اشاره نکرده است.

خبر مرتبط
قطار پیشنهادها به سمت تل‌آویو/ کامرون هم به بایدن پیوست!

اقتصادنیوز: ساعاتی پس از اعلام خبر پیشنهادی جو بایدن درباره احداث بندری در غزه برای ارسال کمک به غزه، وزیر خارجه انگلیس هم عدم اجازه رژیم اشغالگر در ورود کمک ها به غزه را ناامید کننده خواند و توصیه هایی در این زمینه به اسرائیل ارائه کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید