لاوروف:

روسیه از فروش نفت ایران هراسی ندارد

کدخبر: ۶۳۶۰۲۰
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه روسیه گفت: ایران توانسته حقوق قانونی خود را که فرصت توسعه به این کشور از طریق فروش نفت را می‌دهد، بازگرداند که مشکلی ندارد.
روسیه از فروش نفت ایران هراسی ندارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز (پنج‌شنبه) در یک مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره رقابت تهران و مسکو در بازار نفت گفت: «روسیه هراسی از این ندارد که ایران در بازار نفت با آن رقابت کند، چراکه کمبود مصرف کننده وجود نخواهد داشت».

لاوروف ادامه داد: «هیچ مشکلی در این موضوع نمی‌بینیم که ایران حقوق قانونی خود را که فرصت توسعه از طریق فروش نفت، کسب درآمد و سرمایه‌گذاری با سود به دست آمده را فراهم می‌کند، بازگردانده است».

خبر مرتبط
جزئیات مذاکره روسیه برای لغو روادید با این کشورها

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه در یک نشست خبری، گفت: روسیه در حال مذاکره با تعدادی از کشورهای آسیایی، آفریقایی و خاورمیانه در مورد امضای توافق لغو روادید است.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، او همچنین اظهار داشت: «در چارچوب اوپک پلاس، درک روشنی از نحوه مذاکره و مصالحه وجود دارد. هیچ‌کس ضرر نمی‌کند، هیچ‌کس آزرده نمی‌شود. علاوه‌براین، من فکر می‌کنم که بازار هیدروکربن رشد خواهد کرد».

لاوروف تاکید کرد «کشورهای عادی با استناد به اقدامات خود بر اساس قوانین بین‌المللی، همیشه تعادل قابل قبولی از منافع را پیدا خواهند کرد».

خبر مرتبط
پاشنه آشیل روسیه در جنگ با اوکراین/ ترکیه و چین چگونه مسکو را دور زدند؟

اقتصاد نیوز: اول فوریه، شورای اروپا به اتفاق آرا بسته کمکی 50 میلیارد یورویی به اوکراین را تصویب کرد. اگرچه این بسته روند نبرد برای آودیوکا یا کوپیانسک را تغییر نداد زیرا شامل بودجه برای زره پوش یا مهمات نمی شد، اما به اقتصاد در حال مبارزه اوکراین کمک کرد تا در جنگ فرسایشی طولانی، عملکرد اقتصادی تاثیر تعیین کننده ای دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید