رئیس سیا مخفیانه به آرژانتین رفت/ هدف آمریکا چیست؟

کدخبر: ۶۳۶۰۲۱
اقتصادنیوز: رسانه ها فاش کردند: رئیس سیا به منظور دیدار با مقامات دولتی آرژانتین و تجزیه و تحلیل تحرکات حزب‌الله در منطقه و حملات سایبری منتسب به روسیه، به آرژانتین سفر کرده است.
رئیس سیا مخفیانه به آرژانتین رفت/ هدف آمریکا چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رسانه‌های محلی روز پنجشنبه خبر دادند «ویلیام برنز» مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای تجزیه و تحلیل تحرکات حزب‌الله در منطقه و حملات سایبری که به روسیه نسبت داده می‌شود، با مقامات آرژانتین دیدار و گفت‌وگو انجام می‌دهد.

ویلیام برنز دیپلمات کهنه‌کاری است که در دوران جورج بوش، بیل کلینتون، جورج بوش پدر، باراک اوباما و اکنون جو بایدن کار کرده است. در واشنگتن او را «سلاح مخفی دیپلماسی» ایالات متحده می‌نامند. هواپیمای حامل او ساعاتی قبل در بوئنوس‌آیرس برزیل به زمین نشست.

خبر مرتبط
پیش بینی رئیس سیا از آینده اوکراین بدون کمک آمریکا

اقتصادنیوز: رئیس سیا: اگر آمریکا به اوکراین کمک نظامی نکند، ظرف یک سال اوکراین شرایط صلح روسیه را می پذیرد.

برنامه ویلیام برنز برای دیدار با رئیس دفتر کابینه وزرای آرژانتین، وزیر امنیت و رئیس آژانس اطلاعات فدرال این کشور (AFI) بود و مارک استنلی، سفیر ایالات متحده در آرژانتین هم در این نشست شرکت داشت.

خبر مرتبط
افشاگری از سفر محرمانه رئیس سیا به مصر/ماجرا چه بود؟

اقتصادنیوز: یک روزنامه قطری فاش کرد که رئیس سیا به تازگی سفر مخفیانه‌ای به مصر داشته و درباره برقراری آتش‌بس موقت در غزه مذاکره کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید