حوزه علمیه امام خمینی بیانیه صادر کرد/ مراحل قانونی بازگشت مالکیت زمین آغاز شد؟

کدخبر: ۶۳۶۰۸۹
اقتصاد نیوز :حوزه علمیه امام خمینی(ره) تهران با صدور بیانیه‌ای با اشاره به جزئیات جدیدی از ماجرای زمین مربوط به این حوزه، اعلام کرد: دستور بازگشت زمین به حوزه صادر شده و مراحل اداری آن در حال انجام است و پس از نهایی شدن، اطلاع‌رسانی خواهد شد.
حوزه علمیه امام خمینی بیانیه صادر کرد/ مراحل قانونی بازگشت مالکیت زمین آغاز شد؟

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، در بیانیه حوزه علمیه امام خمینی(ره) تهران آمده است: پیرو مباحث مطرح‌شده در خصوص حوزه علمیه حضرت امام خمینی(ره) تهران و آیت‌الله صدیقی تولیت محترم این حوزه، با احترام به حساسیت جامعه نسبت به حفظ اموال عمومی و احترام به مطالبه افکار عمومی، به اطلاع می‌رساند:

۱- آیت‌الله صدیقی از زمان تأسیس حوزه علمیه امام خمینی (ره) در سال ۱۳۸۲، در نظر داشتند مجتمعی فرهنگی - آموزشی به منظور فعالیت‌های فرهنگی و جدب نوجوانان ذیل حوزه علمیه تأسیس نمایند. به همین منظور، ثبت موسسه‌ای فرهنگی - آموزشی وابسته به حوزه علمیه در دستور کار قرار گرفت تا امکان بهره‌مندی از مزایای قانونی موسسات آموزشی فراهم گردد.

۲- با توجه به فراهم نبودن شرایط و امکانات، این مهم به تأخیر افتاد تا این‌که در آبان‌ماه ۱۴۰۲، فردی که سال‌ها امین مجموعه‌ی حوزه بوده و خدماتی به حوزه داشت، مامور انجام کار می‌شود اما در فرآیند ثبت اساسنامه، امضای تولیت محترم و برخی دیگر از اعضا جعل و اساسنامه‌ای با عنوان «غیرتجاری» اما با شرح وظایف تجاری و با سهام افراد حقیقی، برای این موسسه تنظیم و ثبت می‌گردد.

۳- بعد از ثبت موسسه مذکور با عنوان «موسسه غیرتجاری پیروان اندیشه‌های قائم»، تولیت حوزه با اعتماد به فرد مذکور در تنظیم اساسنامه بر مبنای توافقات و خط‌مشی تعریف‌شده، با حضور در دفترخانه، سند بخشی از زمین حوزه را به موسسه مذکور منتقل نموده و آن را امضاء می‌نماید.

۴- بعد از اطلاع از تخلفات صورت‌گرفته در تحریف اساسنامه و جعل امضاء، دستور بازگشت زمین به حوزه صادر شده و مراحل اداری آن در حال انجام است و پس از نهایی‌شدن، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

۵- در حال حاضر، اموال حوزه امام خمینی (ره) تهران از جمله ملک مذکور، در اختیار کامل این حوزه می‌باشد و هیچ تصرفی از طرف موسسه و افراد حقیقی در آن انجام نشده است.

در پایان ضمن دعوت از اصحاب رسانه به رعایت تقوی و اصول اخلاقی، شیوه‌های پیچیده و هدفمند جنگ ترکیبی دشمنان قسم‌خورده‌ی نظام جمهوری اسلامی ایران را یادآور شده و اعلام می‌دارد، بهترین راه برای مقابله با این تهاجمات، پرهیز از اظهارنظرهای عجولانه و مبتنی‌بر حدس و گمان است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید