واکنش اتحادیه اروپا به حمله تروریستی مسکو

کدخبر: ۶۳۶۲۴۲
اقتصادنیوز: سخنگوی ارشد اتحادیه اروپا حمله تروریستی در مسکو و کشته و زخمی شدن ده‌ها غیرنظامی در این سالن را محکوم کرد.
واکنش اتحادیه اروپا به حمله تروریستی مسکو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «پیتر استانو» سخنگوی ارشد اتحادیه اروپا حمله تروریستی در یک تالار کنسرت در نزدیکی مسکو و کشته و زخمی شدن ده‌ها غیرنظامی در این سالن را محکوم کرد.

استانو در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشت: اتحادیه اروپا هرگونه حمله علیه غیرنظامیان و کشته و زخمی شدن آنها را محکوم می‌کند.

خبر مرتبط
فرمان فوری پوتین درباره حادثه تروریستی مسکو

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری روسیه دستور رسیدگی به ابعاد حادثه تالار شهر کروکوس در حومه مسکو را صادر کرد.

استانو با بیان اینکه اتحادیه اروپا از گزارش‌های مرربوط به حمله تروریستی در تالار کنسرت شهر کروکوس شوکه و وحشت زده است، افزود: دل‌های ما با تمامی شهروندان روسیه است که در جریان حادثه تروریستی جمعه شب آسیب دیده‌اند.

به گزارش ایرنا، در پی حمله حداقل سه نفر با لباس شبه نظامی به طبقه همکف یک تالار کنسرت در شهر کروکوس در نزدیکی مسکو و تیراندازی با سلاح‌های خودکار به سمت حاضرین در این تالار و پرتاب نارنجک، بیش از ۴۰ نفر کشته و ۱۴۰ نفر مجروح شدند.

یک شاهد عینی در گفت وگو با اسپوتنیک اعلام کرد که که پس از شلیک گلوله‌ها از سوی افرادی با لباس شبه نظامی و پرتاب نارنجک از سوی آنها، آتش سوزی در سالن کنسرت شهر کروکوس آغاز شد.

خبر مرتبط
لحظه دستگیری تروریست‌ حادثه مسکو+ فیلم

اقتصادنیوز: یکی از تروریست‌های تالار کنسرت بازداشت شد.

به گفته این شاهد عینی، سپس افراد حاضر در سالن برای فرار از تیراندازی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آنجا دراز کشیدند و پس از آن شروع به خزیدن کردند که بسیاری از آنها موفق شدند از سالن خارج شوند اما حدقل یکصد نفر در سالن محبوس شده‌اند.

وزارت بهداشت منطقه مسکو نیز به اسپوتنیک گفت که در حال حاضر بیش از ۵۰ تیم آمبولانس به منطقه حادثه برای ارائه خدمات پزشکی به همه نیازمندان اعزام شده‌اند.

وزارت شرایط اضطراری مسکو نیز با اعلام اینکه کار برای نجات افراد از پشت بام ساختمان با استفاده از مکانیزم‌های بالابر در حال انجام است، گفت: تاکنون حدود یکصد نفر توسط آتش نشانان از کروکوس خارج شدند.

خبر مرتبط
بیانیه وزارت خارجه روسیه در واکنش به حمله تروریستی مسکو

اقتصادنیوز: وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آنچه در سالن کنسرت کروکوس رخ داد، یک حمله تروریستی خونین است.

همچنین اف اس بی (سازمان امنیت فدرال روسیه) نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که سازمان‌های ویژه اجرای قانون، تمام اقدامات لازم را در رابطه با آنچه در سالن کنسرت کروکوس رخ داد، انجام می‌دهند.

کمیسر حقوق بشر در فدراسیون روسیه نیز جمعه شب با انتشار بیانیه‌ای آنچه در سالن کنسرت کروکوس اتفاق افتاد را یک حمله تروریستی خواند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید