روسیه تکذیب کرد/ خبری از اخطار آمریکا درباره حمله تروریستی مسکو نیست

کدخبر: ۶۳۶۴۲۵
اقتصادنیوز: «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن، با رد ادعای آمریکا، گفت که سفارت روسیه هیچ اخطاری از سوی آمریکا در خصوص حملات تروریستی قریب الوقوع در مسکو دریافت نکرده بود.
روسیه تکذیب کرد/ خبری از اخطار آمریکا درباره حمله تروریستی مسکو نیست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «آناتولی آنتونوف» سفیر فدراسیون روسیه در آمریکا ادعای کاخ سفید در خصوص هشدار به مقامات روسیه در خصوص حمله قریب‌الوقوع تروریستی در مسکو را تکذیب کرد.

به نوشته روسیا الیوم، او گفت: «هیچ هشدار یا پیامی دریافت نکردیم، ما به گزارش وبسایت سفارت آمریکا در روسیه توجه کردیم، اما هیچ تماسی در این باره از سوی کاخ سفید یا وزارت خارجه آمریکا با من نشد».

 کاخ سفید روز گذشته مدعی شد که آمریکا در اوایل ماه جاری میلادی اطلاعاتی از یک حمله تروریستی احتمالی در مسکو را به مقامات روسیه داده بود.

گفتنی است که سفارت آمریکا در روسیه در هفتم مارس در گزارشی در وبسایت خود نوشته بود: «تندروها برای حمله در اماکن پر ازدحام در مسکو برنامه‌ریزی می‌کنند». سفارت آمریکا همچنین از اتباع این کشور خواسته بود تا از حضور در مکان‌های تجاری پر ازدحام در مسکو خودداری کنند، پس از آن سفارت انگلیس و برخی کشورها نیز این هشدار را تکرار کردند.

خبر مرتبط
یکشنبه سیاه در روسیه/ جنایتکاران حمله تروریستی مسکو در انتظار مجازات

اقتصادنیوز: رییس جمهوری روسیه در واکنش به حمله تروریستی خونین در شهر مسکو، با اعلام یک روز عزای عمومی، تاکید کرد که عاملان این حمله مجازات خواهند شد.

آناتولی آنتونوف، همچنین گفت که پس از این حادثه تروریستی نیز دولت آمریکا تماسی با سفارت روسیه در واشنگتن نگرفته است. او گفت: «تماس‌های میان ایالات متحده و روسیه در حوزه مبارزه با تروریسم از بین رفته است، مقصر روسیه نیست».

سفیر روسیه همچنین یادآوری کرد که مسکو اولین طرفی بود که در حمله تروریستی 11 سپتامبر پیشنهاد کمک به آمریکا داد.

خبر مرتبط
چند نکته مهم درباره بهبود روابط ایران با روسیه و چین+ فیلم

اقتصادنیوز: وزیر خارجه پیشین کشورمان از الزاماتى سخن گفت که به بهبود روابط ایران با روسیه و چین منجر مى شود.

در پی حمله تروریستی شامگاه جمعه به یک کنسرت موسیقی در ساختمان کروکوس سیتی در مسکو، تاکنون مرگ 133 نفر و زخمی شدن 140 نفر تأیید شده است. مهاجمان که 4 نفر بودند با سلاح کلاشینکف به شکل بی مهابا به سمت جمعیت تیراندازی کرده و سپس ساختمان کروکوس را نیز به آتش کشیدند. هر 4 تروریست به علاوه 11 نفر دیگر دستگیر شده‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲ اردیبهشت

   اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی