ایرلند:

سوء تغذیه کودکان در غزه یک جنایت و رسوایی است

کدخبر: ۶۳۷۱۶۸
اقتصادنیوز: معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه ایرلند در جریان یک نشست خبری مشترک با کمیسر اتحادیه اروپا در امر مدیریت بحران و کمک‌های بشردوستانه به خبرنگاران، گفت: سوء تغذیه کودکان در غزه یک جنایت و رسوایی است.
سوء تغذیه کودکان در غزه یک جنایت و رسوایی است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مایکل مارتین معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه ایرلند در جریان یک نشست خبری مشترک با ینس لنارچیچ کمیسر اتحادیه اروپا در امر مدیریت بحران و کمک‌های بشردوستانه به خبرنگاران، گفت: سوء تغذیه کودکان در غزه یک جنایت و رسوایی است.

تارنمای خبری ایندیپندنت گزارش داد، مارتین در این نشست خبری، وضعیت غزه را فاجعه‌بار خواند و از رژیم صهیونیستی خواست که انسانیت خود را با عدم اشکال‌تراشی در ورود کمک‌‎های بشردوستانه به غزه نشان دهد.

خبر مرتبط
مذاکرات دوحه به‌خاطر مواضع اسرائیل به بن‌بست رسید

اقتصادنیوز: عضو دفتر سیاسی حماس گفت مذاکرات آتش‌بس دوحه به خاطر مواضع رژیم صهیونیستی به بن‌بست خورد.

وی با بیان اینکه در تماس‌های تلفنی و گفت‌ وگوهای آتی خود با ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن و سامح الشکری وزیر خارجه مصر همگی بر این موضوع تاکید داشتند که کارشکنی رژیم صهیونیستی در ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه باعث به وجود آمدن وضعیتی وخیم و فاجعه‌بار در این منطقه شده است، افزود: در حال حاضر نیمی از جمعیت غزه با قحطی مواجه و نیمی دیگر با ناامنی غذایی دست به گریبان هستند و سوء تغذیه کودکان در غزه یک جنایت و رسوایی است و در این شرایط من از (رژیم) اسرائیل می‌خواهم که انسانیت خود را در زمینه تسهیل ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه نشان دهد.

ایرلند: سوء تغذیه کودکان در غزه یک جنایت و رسوایی است

در همین ارتباط لنارچیچ کمیسر اتحادیه اروپا در امر مدیریت بحران و کمک‌های بشردوستانه نیز در جریان این نشست خبری مشترک، شرایط غزه را فاجعه‌ای اسف بار توصیف کرد و گفت: ما در اتحادیه اروپا هر کاری که از دستمان برمی‌آید برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه انجام می‌دهیم و در راستای این اقدام حتی از ارسال این کمک‌ها به روش‌هایی مانند ارسال هوایی یا دریایی، با وجود اینکه این روش‌ها از نظر ما ناکارآمد و حتی گاهی خطرناک هستند نیز حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید