کره شمالی آب پاکی را روی دست ژاپن ریخت

کدخبر: ۶۳۷۲۴۸
اقتصادنیوز :خبرگزاری رسمی کره شمالی از قول وزیر امور خارجه این کشور گزارش کرد، پیونگ یانگ تمایلی برای گفت‌وگو با ژاپن ندارد.
کره شمالی آب پاکی را روی دست ژاپن ریخت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن گفته که می‌خواهد با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بدون هیچ شرطی دیدار کند و شخصا بر تلاش‌ها برای برگزاری نخستین نشستی اینچنینی بین رهبران دو کشور پس از ۲۰ سال که با هدف کاهش تنش‌ها خواهد بود، نظارت دارد.

 

به نقل از خبرگزاری رویترز، اما چو سون هویی، وزیر خارجه کره شمالی گفته که این کشور تمایلی برای چنین نشستی با ژاپن ندارد و هرگونه مذاکره‌ای را رد می‌کند.

خبر مرتبط
واکنش شدید آمریکا به وتوی روسیه درباره کره شمالی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به وتوی روسیه درباره لغو نظارت هیاتی از کارشناسان سازمان ملل بر تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی ابراز نارضایتی کرد.

وی ادامه داد، پیونگ یانگ هیچ تمایلی برای کمک به حل مساله ژاپنی‌های ربوده شده ندارد. کره شمالی به هرگونه مداخله توکیو در حاکمیت خود واکنشی سخت می‌دهد.

وزیر خارجه کره شمالی همچنین با اشاره به نخست وزیر ژاپن گفت: نمی‌توانم بفهمم که او چطور به مساله‌ای که نمی‌تواند آن را حل و فصل کند، به این شکل اصرار می‌ورزد.

پیونگ یانگ در سال ۲۰۰۲ ربوده شدن چند دهه قبل ۱۳ شهروند ژاپنی را تایید کرد. پنج تن از این افراد و خانواده‌هایشان بعدا در ژاپن با یکدیگر ملاقات کردند و گفتند که بقیه مردند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین گزارش کرد که سفیر این کشور در چین نیز گفته که هیچ نشستی در هیچ سطحی با توکیو برگزار نمی‌شود.

این اظهارات از سوی مقام‌های کره شمالی در حالی مطرح شده که کیم یو جونگ، خواهر رهبری این کشور پیشتر گفته بود که تنها در صورتی از مذاکرات استقبال خواهد کرد که ژاپن آماده شروع جدیدی بدون «بازگشت به گذشته» باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۳۱ فروردین

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید