حمله تروریستی مسکو برنامه های المپیک 2024 پاریس را لغو کرد؟

کدخبر: ۶۳۷۲۵۵
اقتصادنیوز :سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه به مقامات این کشور توصیه کرده‌اند تا برنامه‌های افتتاحیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس را به دلیل نگرانی‌های امنیتی لغو کنند.
 حمله تروریستی مسکو برنامه های المپیک 2024 پاریس را لغو کرد؟

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از مهر،یک شبکه رادیویی به نقل از منابع آگاه مدعی شد که سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه از مقامات این کشور خواسته‌اند تا مراسم پرزرق و برق افتتاحیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس را به دلیل نگرانی‌های عمیق امنیتی، لغو کنند.

خبر مرتبط
زمان روشن شدن مشعل المپیک پاریس مشخص شد

اقتصادنیوز: زمان روشن کردن مشعل بازی‌های المپیک پاریس توسط کمیته برگزاری این مسابقات اعلام شد.

شبکه رادیویی «اروپا ۱» اعلام کرد که اداره کل امنیت خارجی فرانسه نسبت به وسعت مراسم افتتاحیه المپیک، به شدت ابراز نگرانی کرده است زیرا به گفته این نهاد، با توجه به توطئه‌های تروریستی احتمالی، مخاطرات امنیتی بیشماری این رویداد را تهدید می‌کند. این رسانه به نقل از یک منبع اطلاعاتی فرانسه نوشت: باید «پلن بی» را اجرا کنیم.

امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه دسامبر پارسال برای نخستین بار وجود «پلن بی» در مراسم افتتاحیه را مطرح کرد. هرچند در حال حاضر جزئیات این طرح شماره ۲ مشخص نشده است اما رسانه‌های فرانسوی مدعی هستند که این طرح می‌تواند شامل هرچیزی باشد؛ از کاهش ظرفیت ورزشگاه‌ها گرفته تا لغو رژه کاروان‌های ورزشی روی رود «سِن» و انتقال آن به سالن سربسته.

به نوشته این شبکه رادیویی به نقل از منابع آگاه، سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه پس از حمله تروریستی مرگبار اخیر به سالن «کروکوس» در حومه مسکو، مجبور به بازنگری سطح تهدیدهای امنیتی شدند. در حادثه مسکو تاکنون بیش از ۱۴۰ نفر کشته شدند.

یک منبع اطلاعاتی به این رسانه گفت: طی هفته گذشته، تحرکات زیادی بین اتباع کشورهای آسیای میانه وجود داشته است و ما به طور معمول آنها را رصد می‌کنیم.

به گفته وی، رصد اتباع ترکمنستان، قرقیزستان و قزاقستان و همچنین اسلام‌گرایان افراطی به منظور خنثی کردن توطئه‌های احتمالی برای حمله تروریستی در جریان المپیک، افزایش یافته است.

بازی‌های المپیک تابستانی امسال از ۲۶ جولای تا ۱۱ آگوست (۵ تا ۲۱ مرداد) در پاریس برگزار می‌شود. قرار است این بازی‌ها ۲۶ جولای در مراسمی پر زرق و برق روی رود سِن با رژه ورزشکاران سوار بر قایق و در حضور هزاران تماشاگر حاضر در حاشیه رود به طور رسمی افتتاح شود.‌

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید