زلنسکی: اگر کمک های آمریکا نرسد، مجبور به عقب نشینی هستیم

کدخبر: ۶۳۷۲۹۸
اقتصادنیوز :ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین گفت که اگر کمک‌های نظامی آمریکا به کی‌یف نرسد، ارتش کشورش مجبور خواهد شد در مقابل روسیه عقب‌نشینی کند.
زلنسکی: اگر کمک های آمریکا نرسد، مجبور به عقب نشینی هستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، زلنسکی در مصاحبه‌ای با واشنگتن‌پست که جمعه شب منتشر شد، اظهار کرد: اگر حمایت آمریکا نباشد یعنی اینکه سامانه دفاع هوایی، موشک‌های پاتریوت و مختل‌کننده‌های تسلیحات الکترونیکی و گلوله‌های ۱۵۵ میلیمتری توپ نداریم.

وی افزود: این به معنای عقب‌نشینی قدم به قدم ما، با گام‌های کوچک خواهد بود. باید تلاش‌کنیم که راهی برای جلوگیری از عقب‌نشینی پیدا کنیم.

خبر مرتبط
واکنش زاخارووا به برگزاری کنفرانس اوکراین در سوئیس

اقتصادنیوز :سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد که مسکو برای شرکت در کنفرانسی که درباره بحران اوکراین است و قرار است در سوئیس برگزار شود، تمایلی ندارد.

در همین حال، الکساندر سیرسکی که به تازگی به ریاست ستاد مشترک ارتش اوکراین منصوب شد، گفت: روسیه شش برابر نیروهای اوکراینی در خط مقدم قدرت آتش دارد و این برتری قدرت نظامی باعث تلفات نیروها و از دادن مواضع ما می‌شود.

اوکراین از کنگره آمریکا خواسته است تا بسته کمک نظامی ۶۰ میلیارد دلاری برای کی یف را تصویب کند.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در حالیکه ارائه بسته‌های کمکی واشنگتن به کی‌یف به علت مخالفت کنگره به بن بست رسیده، گفت که ایالات متحده اجازه نخواهد داد اوکراین در جنگ شکست بخورد.

مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوریخواهان کمک ۶۰ میلیارد دلاری به اوکراین را مسدود کرده و دولت جو بایدن هشدار داده است که بسته اخیر ۳۰۰ میلیون دلاری تنها چند هفته دوام خواهد آورد.

وزیر دفاع آمریکا گفت: ما مصمم هستیم تا منابع مورد نیاز اوکراین را برای مقاومت در برابر تجاوزات روسیه فراهم کنیم.

واشنگتن هفته گذشته از یک بسته ۳۰۰ میلیون دلاری کمک به اوکراین خبر داد، اما آستین گفت که این کمک تنها به دلیل صرفه جویی در خریدهای اخیر امکان پذیر شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید