محمود عباس بر لزوم عقب نشینی کامل اسرائیل از غزه تاکید کرد

کدخبر: ۶۳۷۳۴۷
اقتصادنیوز : رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر لزوم تسریع در عقب نشینی کامل اسرائیل از غزه و توقف تمام اقدامات یکجانبه در کرانه باختری و قدس تأکید کرد.
 محمود عباس بر لزوم عقب نشینی کامل اسرائیل از غزه تاکید کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در تماس تلفنی با رئیس جمهور بلغارستان بر لزوم مداخله جامعه بین‌المللی برای ایجاد مکانیزم‌هایی برای ورود کمک‌های بشردوستانه و پزشکی به نوار غزه و ممانعت از مهاجرت فلسطینی‌ها تأکید کرد.

خبر مرتبط
حملات آتشین حزب‌الله لبنان به پایگاه‌های اسرائیل

اقتصادنیوز : مقاومت لبنان به عملیات نظامی خود علیه پایگاه‌های ارتش اسرائیل ادامه داده و در تازه‌ترین حملات خود پایگاه «المالکیه» و اطراف آن را هدف قرار داد.

براساس گزارش خبرگزاری معا، وی بر لزوم تسریع در عقب نشینی کامل رژیم صهیونیستی از غزه و توقف تمام اقدامات یکجانبه در کرانه باختری و قدس و دستیابی فلسطین به عضویت کامل در سازمان ملل تأکید کرد.

محمود عباس گفت: دولت فلسطین باید در غزه نیز مثل کرانه باختری مأموریت‌های خود را انجام دهد.

رئیس جمهور بلغارستان نیز تأکید کرد امیدوار است ملت فلسطین به آزادی و استقلال دست یابند و جنگ به پایان برسد.

محمود عباس همچنین نامه‌هایی را برای تعدادی از رؤسای جمهور، نخست وزیران و سازمان‌ها و اتحادیه‌ها در جهان فرستاد و بر مخالفت با اصول روز بعد از جنگ غزه که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی آن را اعلام کرده بود، تأکید کرد.

وی هشدار داد: نتانیاهو مواضع و تلاش‌های بین‌المللی برای توقف جنگ و عقب نشینی کامل اسرائیل از غزه و افزایش کمک‌های انسانی را به چالش می‌کشد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی