حماس بیانیه داد+ جزئیات

کدخبر: ۶۳۷۳۶۴
اقتصادنیوز : جنبش حماس تأکید کرد آزادسازی فلسطین و پایان اشغالگری اسرائیل مسئولیت تاریخی است که بر دوش امت عربی و اسلامی و تمام آزادگان جهان است.
 حماس بیانیه داد+ جزئیات

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جنبش حماس در بیانیه‌ای به مناسبت «روز زمین» گفت: طوفان الاقصی ادامه مسیر ملت فلسطین در دفاع از سرزمین و مقدساتشان و بازپس گیری حقوق مشروع خود به ویژه حق آزادی و بازگشت است. سرزمین تاریخی فلسطین و در مرکز آن قدس و مسجدالاقصی محور نزاع با دشمن است و تنها با تقویت گزینه مقاومت فراگیر آزاد می‌شود.

خبر مرتبط
موافقت مهم نتانیاهو درباره معامله جدید با حماس

اقتصادنیوز :نخست وزیر اسرائیل با مشارکت هیاتش در دور دیگری از مذاکرات غیرمستقیم با جنبش حماس در دوحه و قاهره موافقت کرد.

به نقل از خبرگزاری شهاب، در این بیانیه آمده است: ما از قهرمانی مردم و مقاومت و حماسه افسانه‌ای که ملتمان در غزه طی عملیات طوفان‌الاقصی آن را رقم زده است، قدردانی می‌کنیم. همچنین از مردم‌مان در کرانه باختری و قدس و الاقصی و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ و اردوگاه‌ها قدردانی می‌کنیم و خواهان همبستگی بیشتر و تقویت مقاومت هستیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: آزادسازی سرزمین فلسطین، قدس و الاقصی، پایان دادن به اشغال و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس طرحی است که تنها به ملت فلسطین مربوط نیست بلکه مسئولیت تاریخی است که بر دوش امت عربی و اسلامی و تمام آزادگان جهان است. ما از امت عربی و اسلامی و آزادگان جهان می‌خواهیم همبستگی و حمایت خود را از مردم غزه افزایش دهند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۵ اردیبهشت

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید