اولاف شولتس :

از اوکراین حمایت می‌کنیم/ صلح بدون عدالت امکان پذیر نیست

کدخبر: ۶۳۷۳۶۹
اقتصادنیوز : «اولاف شولتس» صدر اعظم آلمان با تاکید بر ادامه کمک به اوکراین اعلام کرد که حمایت از «کی‌یف» به دلیل حفظ و تامین منافع و امنیت کشورش صورت می گیرد.
از اوکراین حمایت می‌کنیم/ صلح بدون عدالت امکان پذیر نیست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، صدراعظم آلمان در نطقی ویدیویی به مناسبت عید پاک گفت: صلح بدون عدالت امکان پذیر نیست.

وی افزود: آرزومند جهانی در سایه صلح بیشتر هستیم، بنابر این، آلمان تا زمانی که لازم باشد، از اوکراین برای ایجاد جهانی عادلانه حمایت خواهد کرد، ما نیز به خاطر امنیت خودمان، از این کشور حمایت خواهیم کرد.

خبر مرتبط
پیش بینی تلخ برای آلمان

اقتصادنیوز :موسسات اقتصادی پیشرو در آلمان در گزارش مشترکی اعلام کردند که پیش بینی خود را برای رشد اقتصاد این کشور در سال ۲۰۲۴ کاهش داده‌اند.

به نوشته تارنمای تاس، آلمان دومین تامین کننده بزرگ تسلیحات نظامی پس از آمریکا برای اوکراین است، برلین تاکنون حدود ۲۸ میلیارد یورو کمک نظامی و همچنین دیگر تعهدات را به «کی یف» اختصاص داده، این در حالی است که روسیه به کرات تاکید کرده که تامین تسلیحات برای اوکراین (از سوی غرب) تنها منجر به طولانی تر شدن این درگیری خواهد شد.

به گزارش ایرنا، در حالی صدر اعظم آلمان بر ادامه حمایت های نظامی برلین از کی‌یف برای حفظ امنیت کشورش تاکید می کند که چند روز پیش در مصاحبه با روزنامه آلمانی مارکیش آلگماینه سایتونگ (Markische Allgemeine Zeitung) بار دیگر مخالفت خود را با ارائه موشک کروز دوربرد موسوم به «تاروس» به اوکراین و اعزام نیروهای آلمانی به کی‌یف ابراز کرد.

وی به این نشریه آلمانی گفت: به عنوان رئیس دولت باید مسوولیت مسائل مربوط به جنگ و صلح و امنیت در اروپا را بپذیرم و این مساله در خصوص موشک‌های تاروس هم صدق می کند؛ در کنار حمایت قطعی از اوکراین، یک نکته برای من مهم است، ما تلاش خواهیم کرد تا از هرگونه تشدید این جنگ، یعنی جنگ بین روسیه و ناتو جلوگیری کنیم؛ ما سربازان خود را به اوکراین نمی‌فرستیم و با ارسال هر دسته از سلاح‌ها، مفهوم آن را در شرایط مشخص به طور کامل تحلیل می‌ کنیم.

روسیه بدنبال نادیده گرفتن دغدغه های امنیتی مسکو از سوی غرب به سرکردگی آمریکا، پنجم اسفند ۱۴۰۰ به اوکراین حمله کرد، کشورهای عضو ناتو تاکنون با حمایت های هنگفت مالی و نظامی از کی یف، مسیر هرگونه دیپلماسی برای پایان دادن به آتش این جنگ را مسدود کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید