شروع دور جدید مذاکرات آتش‌بس در قاهره

کدخبر: ۶۳۷۴۲۱
اقتصادنیوز: رسانه‌ها امروز (شنبه) از شروع دور جدیدی از مذاکرات آتش‌بس و اعزام هیات رژیم صهیونیستی به این مذاکرات خبر دادند.
شروع دور جدید مذاکرات آتش‌بس در قاهره

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی از اعزام هیاتی از نمایندگان سازمان جاسوسی خارجی این رژیم (موساد)، سازمان جاسوسی داخلی این رژیم(شاباک) و واحد اطلاعات ارتش به قاهره، برای گفت‌وگو درباره آتش‌بس خبر داد.

خبر مرتبط
یونیسف خواستار آتش بس در غزه شد/ امید کودکان غزه به پایان کابوس جنگ

اقتصادنیوز: سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) با اشاره به شرایط وخیم نوار غزه تأکید کرد که خوابیدن در این منطقه مانند دراز کشیدن در تابوت است.

یک مقام مصری نیز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «العربی» اعلام کرد: مذاکرات آتش بس بین اسرائیل و حماس، فردا یکشنبه در قاهره از سر گرفته می شود.

پیشتر، دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه ای اعلام کرده بود که به روسای دستگاه های امنیتی این رژیم اجازه داده شده که در روزهای آینده، هیات هایی را برای مذاکره در خصوص آتش‌بس، به قطر و مصر بفرستند.

این در حالی است که «غازی حمد» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در اظهاراتی رژیم صهیونیستی را به وقت‌کشی در مذاکرات آتش‌بس متهم کرد.

خبر مرتبط
ادعای جدید انگلیس در مورد آتش بس غزه: همه تلاش خود را به کار خواهیم بست!

اقتصادنیوز: معاون وزیر امور خارجه انگلیس ادعا کرد که دولت لندن تمام تلاش خود را برای اجرای کامل قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره برقراری آتش‌بس فوری در غزه به کار خواهد بست.

وی در مصاحبه با یک شبکه لبنانی، گفت: هیچ پیشرفتی در مذاکرات آتش بس به دلیل کارشکنی تل آویو وجود ندارد و موضع رژیم صهیونیستی اصرار بر کارشکنی است.

این مقام حماس افزود: واضح است که اشغالگران با وجود همه مواضع و مخالفت‌های بین المللی، می‌خواهند جنگ را ادامه دهند و به همین دلیل مذاکرات را جدی نمی‌گیرند و برای به دست آوردن زمان، مذاکرات را متوقف می‌کنند.

این عضو ارشد حماس، اضافه کرد: در حال حاضر، در اصلی توافق همچنان بسته است زیرا اشغالگران ایده دستیابی به توافق را رد می‌کنند.

خبر مرتبط
استقبال میانجی از قطعنامه آتش بس/ خوشبینی قطر به پایان جنگ غزه

اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه قطر دوشنبه شب درباره قطعنامه شورای امنیت برای آتش‌بس فوری در غزه در ماه رمضان بیانیه داد.

حمد همچنین گفت: اسرائیل هنوز به این پرسش درباره آمادگی خود برای توافقی که منجر به آتش‌بس شود، پاسخی نداده و در واقع تل آویو بازی کثیف و گمراه کننده با میانجی‌ها انجام می‌دهد تا بگوید در حال مذاکره است اما واقعیت چیز دیگری است.

وی افزود: به نظر می‌رسد که طرف اسرائیلی هیچ تصمیمی ندارد و بدون موضع مشخص در حال مذاکره است و این سیاست «بنیامین نتانیاهو» است که به وقت کشی در مذاکرات ادامه دهد.

عضو حماس اضافه کرد: رهبری اشغالگران متوهم است و نمی‌تواند به اهداف خود در غزه دست یابد زیرا همچنان در حال شکست است.

بسیاری از کارشناسان، آتش بس در غزه و توقف جنگ علیه این باریکه را پایان حیات سیاسی نتانیاهو می دانند و معتقدند که وی با انگیزه حفظ قدرت و فرار از تبعات شکست در عملیات طوفان الاقصی، به جنگ ادامه می دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید