کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شد؛

اسرائیل برای توافق با حماس چراغ سبز نشان داد

کدخبر: ۶۳۷۴۵۴
اقتصادنیوز: کانال ۱۲اسرائیل بامداد یکشنبه مدعی شد که وزرای حزب لیکود در کابینه این رژیم موافق انعطاف‌پذیری در قبال حماس برای انجام توافق مبادله اسرا هستند.
 اسرائیل برای توافق با حماس چراغ سبز نشان داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شد که تغییر واقعی در موضع وزرای حزب لیکود در قبال توافق با حماس برای مبادله اسرا در جلسه کابینه صورت گرفته است.

خبرگزاری سما فلسطین گزارش داد، در نشست کابینه رژیم صهیونیستی همه وزرا به جز یوآو گالانت وزیر جنگ و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم حمایت خود را از انعطاف پذیری در مذاکره با حماس برای مبادله اسرا ابراز کردند.

خبر مرتبط
پیشنهاد جدید اسرائیل به گروه‌های فلسطینی

اقتصادنیوز: جنبش مقاومت حماس اعلام کرد که گروه‌های سیاسی متشکل از ائتلاف نیروهای فلسطینی پیشنهاد تل‌آویو برای اعزام نیروهای عرب به نوار غزه را رد کرده‌اند.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو با رد این گزارش، مدعی شد که اکثر اعضای کابینه رژیم صهیونیستی از مواضع او حمایت می‌کنند.

پیش تر دیوید بارنیا رئیس موساد گفته بود که در صورت انعطاف‌پذیری بیشتر (رژیم) اسرائیل، امکان توافق با حماس برای مبادله اسرا وجود دارد.

شبکه کان رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد، رئیس موساد بار دیگر خواستار گسترش اختیارات هیات مذاکره کننده در مورد بحث‌های توافق مبادله اسرا شده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی