تظاهرات شبانه صدها عراقی‌ در حمایت از مردم غزه

کدخبر: ۶۳۷۴۶۱
اقتصادنیوز :منابع خبری بامداد یکشنبه گزارش دادند که صدها شهروند عراقی شنبه شب در میدان التحریر بغداد در حمایت از مردم غزه تظاهرات کردند.
تظاهرات  شبانه صدها عراقی‌ در حمایت از مردم غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، صدها شهروند عراقی در همبستگی با مردم فلسطین در غزه و محکومیت جنایت‌های رژیم صهیونیستی در این باریکه شنبه شب در میدان التحریر واقع در مرکز شهر بغداد تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، فعالان عراقی با برپایی تجمع در میدان التحریر به نشانه همبستگی با مردم غزه و ابراز انزجار از حمایت‌های آمریکا در نسل کشی رژیم صهیونیستی در باریکه غزه، خواستار تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی شدند.

خبر مرتبط
تمدید قرارداد صادرات گاز ایران به عراق

اقتصادنیوز: معاون وزیر نفت در امور گاز اعلام کرد که ایران طبق دو قرارداد گازی با عراق از سال ۲۰۱۷ تاکنون حدود ۵۲ میلیارد مترمکعب گاز به ارزش ۱۵ میلیار دلار به این کشور صادر کرده است.

تظاهرات کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آنها شعارهای از جمله «کالاهای آمریکایی و اسرائیلی را تحریم کنید» و «بوی تعفن ذلت حاکمان عربی در مقابل اشغالگران حس می‌شود» نوشته شده بود، جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه را محکوم و با اهالی غزه و مقاومت فلسطین ابراز همبستگی کردند.

طی روزهای گذشته تظاهرات‌های مشابهی مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در امان و برخی دیگر از کشورهای عربی از جمله مصر در حمایت از مردم غزه برگزار شده بود.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید