ادعای جدید ایلان ماسک درباره جنگ اوکراین

کدخبر: ۶۳۷۴۸۳
اقتصادنیوز:ایلان ماسک برای چندمین بار تاکید کرد اوکراین هر روز ضعیف‌تر می‌شود و سوال اصلی اینجاست که کی‌یف چه مقدار سرباز و قلمرو را از دست خواهد داد تا بالاخره به مذاکره با مسکو تن دهد.
 ادعای جدید ایلان ماسک درباره جنگ اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ایلان ماسک» مدیرعامل شرکت‌های «تسلا» و «اسپیس‌ایکس» بر باور خود درباره ضعیف‌تر شدن اوکراین با ادامه جنگ تاکید کرد. او همچنین هشدار داد پرسش اصلی این است که کی‌یف باید چند سرباز دیگر از دست بدهد و چه مقدار از قلمرو خود را باید به روسیه واگذار کند تا مقامات این کشور در نهایت به مذاکره با روسیه راضی شوند؟

 

خبر مرتبط
سریع‌ترین خودروی جهان در آستانه تولید/ ایلان ماسک شگفتانه رو کرد+ فیلم

اقتصادنیوز: ایلان ماسک وعده داده است ماشین او سال 2025 تولید خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری راشا تودی، ماسک با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت «هر احمقی می‌توانست پیش‌بینی کند» که ضدحمله پرهیاهوی کی‌یف در سال میلادی گذشته با شکست مواجه می‌شود. ماسک همچنین گفت حتی اگر دولت اوکراین توصیه او را برای «اختصاص تمامی منابع به دفاع» جدی می‌گرفت، باز هم حفظ کنترل بر مناطقی که «از موانع طبیعی قدرتمندی برخوردار نیست» کار دشواری بود.

او در این پیام با یادآوری اینکه اوکراین در ضدحمله خود از ادوات زرهی و برتری هوایی برخوردار نبود، نوشت با این وضعیت «حمله به ارتش بزرگ‌تری که لایه‌های دفاعی عمیق، میدان‌های مین و توپخانه قدرتمندی دارد هدردادن جان (سربازان) اوکراین به نحوی فجیع بود.»

مدیرعامل تسلا و مالک شبکه اجتماعی ایکس در این پیام اظهار کرد که به دلیل مقاومت مردمی گسترده در غرب اوکراین، روسیه نمی‌تواند تمامی مناطق این کشور را تحت کنترل خود داشته باشد.

با این وجود، ماسک تصریح کرد: «هرچه جنگ بیشتر طول بکشد، روسیه مناطق بیشتری را به دست می‌آورد، تا اینکه به دنیپرو برسد؛ منطقه‌ای که تحت کنترل درآوردن آن دشوار است. بااین‌حال، اگر جنگ به‌اندازه کافی ادامه پیدا کند، روسیه حتی اودسا را هم تصرف خواهد کرد.»

ماسک با بیان اینکه در صورت به حقیقت پیوستن این احتمال، ممکن است اوکراین دسترسی خود به دریای سیاه را به طور کامل از دست دهد، نوشت: «پیشنهاد می‌کنم پیش از آن که این اتفاق بیفتد، مناقشه از طریق مذاکره حل‌وفصل شود.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید