جنایت هولناک اسرائیل در غزه/ حمله به فلسطینی های منتظر دریافت کمک

کدخبر: ۶۳۷۴۸۷
اقتصادنیوز: منابع فلسطینی از شهادت و زخمی شدن تعدادی از فلسطینی‌ها در حمله جدید اسرائیل در جنوب شرق غزه خبر دادند.
جنایت هولناک اسرائیل در غزه/ حمله به فلسطینی های منتظر دریافت کمک

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در حالی که جنگ غزه وارد صد و هفتاد و هفتمین روز خود شده است، شاهدان عینی در میدان الکویت در محله الزیتون در جنوب شرق شهر غزه اعلام کردند نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به سمت ده‌ها فلسطینی که منتظر کامیون‌های کمک رسانی بودند تیراندازی کردند که منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از فلسطینی‌ها شد.

 

به گفته شاهدان عینی، کادر پزشکی و شهروندان فلسطینی نتوانستند تمام شهدا و زخمی شدگان را منتقل کنند و همچنان تعدادی از افراد روی زمین هستند.

این اولین باری نیست که رژیم صهیونیستی فلسطینی‌هایی را که منتظر کمک‌های بشردوستانه هستند، هدف قرار می‌دهد. طی ماه‌های گذشته ارتش رژیم صهیونیستی بارها فلسطینی‌ها را در میدان الکویت هدف قرار داده است که منجر به شهادت و زخمی شدن صدها تن شده است.

خبر مرتبط
طرح پیشنهادی آمریکا برای حمله اسرائیل به رفح

اقتصادنیوز:به گزارش رسانه‌های عبری، آمریکا ادعا کرده است با کشته شدن شمار بیشتری از غیرنظامیان در رفح مانند پیامدهای حمله ارتش اسرائیل به غزه و خان یونس مخالف است و در عوض پیشنهاد تشکیل اتاق فرماندهی مشترک و انجام عملیات محدود توسط در رفح را مطرح کرده است.

به گفته منابع محلی ارتش رژیم صهیونیستی با توپخانه و سلاح ده‌ها فلسطینی را در میدان الکویت هدف قرار داد که منجر به شهادت ۱۷ تن و زخمی شدن بیش از ۳۰ نفر دیگر شد.

به نقل از خبرگزاری معا، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین اردوگاه المغازی را هدف قرار دادند.

توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز شرق اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه، شرق جبالیا و بیت حانون در شمال غزه را هدف قرار داد.

به گفته منابع جنگنده‌های رژیم صهیونیستی صبح امروز (یکشنبه) منزلی را در اردوگاه المغازی هدف قرار دادند که منجر به شهادت سه تن و زیر آوار ماندن چند نفر دیگر شد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین مناطق جنوبی دیر البلح در مرکز نوار غزه و مناطقی در خان یونس در جنوب نوار غزه را هدف قرار دادند.

همزمان با حملات رژیم صهیونیستی، مقاومت فلسطین نیز به درگیری با اشغالگران در محورهای مختلف و حملات خود علیه آنها ادامه می‌دهد.

مقاومت فلسطین وارد درگیری‌های شدیدی با نیروهای رژیم صهیونیستی در شهر خان یونس و اطراف بیمارستان ناصر شد.

گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی را با بمب هدف قرار داد که منجر به کشته و زخمی شدن افراد داخل آن شد. سه بالگرد ارتش رژیم صهیونیستی برای خارج کردن کشته و زخمی شدگان در شهر خان یونس فرود آمدند.

سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با راکت تجمع سربازان و خودروهای رژیم صهیونیستی را در شمال شرق خان یونس هدف قرار داد.

سرایا القدس همچنین حملات موشکی را به شهرک سدیروت و شهرک‌های غلاف غزه انجام داد.

در این راستا، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه درباره وضعیت بیمارستان الشفا که از حدود دو هفته پیش توسط ارتش رژیم صهیونیستی محاصره شده است، اعلام کرد: ۱۰۷ بیمار در شرایط غیر انسانی بدون آب، برق و دارو هستند. رژیم اشغالگر با هرگونه تلاشی برای خارج کردن این بیماران مخالفت کرده است. زندگی این بیماران با خطر جدی مواجه است.

دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه نیز اعلام کرد: ارتش رژیم اشغالگر در طول ۱۳ روز از زمان یورش به بیمارستان الشفا، جنایت‌های زیادی را از جمله هدف قرار دادن ۱۰۵۰ منزل در اطراف بیمارستان و قتل بیش از ۴۰۰ نفر و بازداشت و شکنجه صدها بیمار آواره و کادر پزشکی در داخل و اطراف این بیمارستان انجام داده است.

این دفتر اعلام کرد: یورش ارتش اسرائیل به بیمارستان الشفا جنایت جنگی و ضد بشری است. ما سکوت بین‌المللی در قبال این جنایت و تلاش اشغالگران برای قتل، گرسنه نگه داشتن و شکنجه افرادی را که در داخل بیمارستان و اطراف آن هستند، محکوم می‌کنیم. آمریکا، جامعه بین‌المللی و برخی کشورهای اروپایی مسئولیت نسل کشی را بر عهده دارند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید