بی نتیجه ماندن مذاکرات قاهره درباره غزه/ حماس: نتانیاهو مانع توافق می‌شود

کدخبر: ۶۳۷۶۵۹
اقتصادنیوز: منابع از بی نتیجه ماندن مذاکرات قاهره درباره غزه خبر می‌دهند، این در حالی است که یکی از رهبران حماس تأکید کرد نخست وزیر اسرائیل مانع توافق می‌شود.
بی نتیجه ماندن مذاکرات قاهره درباره غزه/ حماس: نتانیاهو مانع توافق می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یکی از رهبران جنبش حماس در مصاحبه با الجزیره گفت: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به دنبال این است که زمان به دست بیاورد و به خشم خانواده‌های اسرای صهیونیست دامن بزند. وی مانع رسیدن به هرگونه توافقی می‌شود. هیئت اسرائیلی در مذاکرات اختیار رسیدن به توافق را ندارد.

وی گفت: ما بر موضع ثابت خود درباره توقف جنگ، عقب نشینی نیروهای اشغالگر، بازگشت آوارگان و افزایش امدادرسانی و بازسازی تأکید می‌کنیم.

خبر مرتبط
واکنش اسرائیلی‌ها به سفر اسماعیل هنیه و زیاد النخاله به ایران

اقتصادنیوز: رسانه‌های صهیونیستی با ابراز نگرانی درباره ابعاد و نتایج سفر رهبران مقاومت فلسطین به ایران تاکید کردند محور مقاومت هرگز چشم‌انداز نابودی اسرائیل را کنار نگذاشته است.

در این راستا منابع آگاه اعلام کردند نشست قاهره میان میانجی‌ها و هیئت رژیم صهیونیستی هیچ نتیجه‌ای درباره آتش‌بس نداشت.

هیئت این رژیم مجددا پیشنهاد بازگشت تدریجی تعداد مشخصی از آوارگان از جنوب غزه به شمال آن را داد. این پیشنهاد شامل بازگشت حدود ۶۰ هزار آواره بعد از حدود ۲ هفته از آغاز توافق است.

این منابع تأکید کردند رژیم صهیونیستی نمی‌خواهد آوارگان به منازلشان بازگردند بلکه می‌خواهد به چادرهایی که نصب شده، بروند.

در این راستا کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد نتانیاهو کمی اختیارات هیئت مذاکره کننده این رژیم را افزایش داده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید