بیانیه‌ قطر در واکنش به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه

کدخبر: ۶۳۷۷۳۳
اقتصادنیوز: وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه، آن را نقض پیمان‌های بین‌المللی و عرف دیپلماتیک عنوان کرد.
بیانیه‌ قطر در واکنش به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد: حمله به کنسولگری ایران در دمشق را به شدت محکوم می‌کنیم و آن را نقض آشکار پیمان‌های بین‌المللی و عرف دیپلماتیک می‌دانیم که حمله به سفارات و کنسولگری‌ها را جرم تلقی می‌کند.

خبر مرتبط
جهاد اسلامی فلسطین حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه را محکوم کرد

اقتصادنیوز:جهاد اسلامی فلسطین حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: دولت قطر هدف قرار دادن نمایندگی‌های دیپلماتیک و کنسولی را کاملاً رد و ضمن تاکید بر لزوم حمایت از کارکنان آنها بر اساس قواعد حقوق بین‌الملل، بار دیگر بر موضع قاطع خود در رد خشونت و تروریسم بدون توجه به انگیزه ها و دلایل آن، تصریح می‌کند.

وزارت خارجه قطر در پایان به خانواده‌های قربانیان و دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت و برای مجروحان شفای عاجل آرزو کرد.

خبر مرتبط
واکنش حماس به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق

اقتصادنیوز: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه‌ای حمله تروریستی دشمن صهیونیستی به مرکز دیپلماتیک ایران در دمشق را به شدت محکوم کرد.

رسانه‌های دولتی سوریه عصر دوشنبه از حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی از سمت منطقه جولان اشغالی به کنسولگری ایران در مجاورت سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر دمشق خبر دادند.

خبر مرتبط
تجمع مردم تهران در محکومیت حمله به کنسولگری ایران در دمشق+ فیلم

اقتصادنیوز: تهرانی ها در میدان فلسطین تجمع کردند و حمله به سفارتخانه کشورمان در دمشق را محکوم کردند.

در همین رابطه، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای از شهادت سرداران محمدرضا زاهدی و محمدهادی حاج رحیمی و پنج تن از همراهان در جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله موشکی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق خبر داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید