گفت وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی

کدخبر: ۶۳۷۷۳۹
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگوی تلفنی با حسین ابراهیم طه خواستار اقدام و واکنش مناسب و فوری سازمان همکاری اسلامی علیه حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق شد.
 گفت وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با  دبیرکل سازمان همکاری اسلامی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان متعاقب حمله هوایی عصر روز گذشته (دوشنبه) رژیم جنایتکار صهیونیستی علیه کنسولگری کشورمان در دمشق، در تماسی تلفنی با حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی گفت وگو کرد.

خبر مرتبط
بیانیه‌ قطر در واکنش به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه

اقتصادنیوز: وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه، آن را نقض پیمان‌های بین‌المللی و عرف دیپلماتیک عنوان کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این تماس ضمن ابراز انزجار و محکومیت حمله جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه اماکن دیپلماتیک کشورمان که بر خلاف تمامی قواعد حقوق بین الملل و کنوانسیون حقوق دیپلماتیک و کنسولی صورت گرفته است، خواستار اقدام و واکنش مناسب و فوری سازمان همکاری اسلامی علیه این جنایت رژیم اسرائیل شد.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز در این تماس تلفنی ضمن اشاره به سابقه پُر از جرم و جنایت رژیم صهیونیستی و محکومیت شدید جنایت جدید این رژیم علیه اماکن دیپلماتیک، با دولت و ملت کشورمان اعلام همبستگی کرد و به خانواده شهدای این حمله جنایتکارانه تسلیت گفت و ابراز همدردی کرد.

خبر مرتبط
فوری/ اطلاعیه روابط عمومی سپاه درباره حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق+ اسامی شهدا

اقتصادنیوز: روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق اطلاعیه ای را منتشر کرد.

حسین ابراهیم طه بر مسئولیت سازمان همکاری اسلامی در این خصوص تاکید کرد.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساعاتی پیش در اطلاعیه‌ای، اعلام کرد: در پی شکست‌های ترمیم ناپذیر رژیم گرگ صفت صهیونیستی برابر مقاومت فلسطین و ایستادگی مردم غزه و سرشکستگی مقابل اراده پولادین رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی منطقه،ساعاتی قبل (عصر روز دوشنبه ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳) هواپیماهای این رژیم جعلی در جنایتی جدید ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار داد که بر اثر این جنایت سرداران رشید مدافع حرم «سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی» از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و ۵ تن از افسران همراه آنان به فیض شهادت نائل آمدند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با محکومیت شدید حمله رژیم متجاوز صهیونیستی به ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی در دمشق، گفت: ایران، ضمن محفوظ دانستن حقوق خود برای اتخاذ اقدامات متقابل، نسبت به نوع واکنش و تنبیه متجاوز تصمیم می‌گیرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید