واکنش حماس به ادعای موافقت با حضور نیروهای سازمان ملل در غزه

کدخبر: ۶۳۷۷۸۲
اقتصادنیوز: یک عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که گزارش شبکه العربیه درباره موافقت جنبش با حضور نیروهای سازمان ملل متحد در غزه برای نظارت بر آتش‌بس صحت ندارد.
واکنش حماس به ادعای موافقت با حضور نیروهای سازمان ملل در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، عزت الرشق گفت: گزارش شبکه العربیه به نقل از منابع ناشناس در مورد پذیرش جنبش حماس با حضور نیروهای سازمان ملل متحد برای نظارت بر آتش بس و توزیع کمک‌های بشردوستانه، صحت ندارد.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس، افزود: ما خواستار حضور نهادها و سازمان‌های بین‌المللی به‌ ویژه آنروا برای ارائه کمک‌ها به مردم هستیم.

وی اضافه کرد: در مورد آتش بس در صورت حصول توافق، آنچه لازم است کشورهایی هستند که توافق و تعهد اشغالگران به آن را تضمین کنند و نه عوامل نظارتی.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

خبر مرتبط
واکنش حماس به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق

اقتصادنیوز: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه‌ای حمله تروریستی دشمن صهیونیستی به مرکز دیپلماتیک ایران در دمشق را به شدت محکوم کرد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

خبر مرتبط
بی نتیجه ماندن مذاکرات قاهره درباره غزه/ حماس: نتانیاهو مانع توافق می‌شود

اقتصادنیوز: منابع از بی نتیجه ماندن مذاکرات قاهره درباره غزه خبر می‌دهند، این در حالی است که یکی از رهبران حماس تأکید کرد نخست وزیر اسرائیل مانع توافق می‌شود.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید