افشاگری از برنامه جنگی جدید گالانت

کدخبر: ۶۳۷۸۶۸
اقتصادنیوز : یک رسانه عبری‌زبان از بررسی میزان آمادگی اسرائیل برای جنگ همه‌جانبه با حزب‌الله لبنان توسط وزارت جنگ اسرائیل پرده برداشت.
 افشاگری از برنامه جنگی جدید گالانت

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در این باره گزارش داد «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مذاکراتی را با مقامات فرماندهی جبهه داخلی ارتش این رژیم انجام داد تا با آنها بر سر طرح‌هایی برای به راه انداختن کمپین رسانه‌ای درباره آماده‌سازی ارتش به منظور جنگ همه‌جانبه با حزب‌الله گفت‌وگو کند.

خبر مرتبط
واکنش طحان نظیف به جنایت اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق

اقتصادنیوز : سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به حمله تروریستی و متجاوزانه اسرائیل در حمله به کنسولگری ایران در دمشق تاکید کرد که خون شهیدان این جنایت، رژیم اشغالگر را به نقطه پایان خود نزدیکتر خواهد کرد.

در این گزارش آمده است: ۲۸ مارس، گالانت جلسه ویژه‌ای برگزار کرد که طی آن مقامات فرماندهی جبهه داخلی از طریق کمپین رسانه‌ای نظر و انتظارات اسرائیلی‌ها درباره تبدیل شدن جنگ با حزب‌الله به یک جنگ همه‌جانبه را به وی ارائه کنند تا سطح آمادگی ارتش افزایش داده شود.

گالانت در نظر دارد پس از رایزنی‌های بیشتر با «هرتزی هالوی» رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی، مقامات ارشد دستگاه‌های امنیتی و وزارت جنگ، تصمیم نهایی را برای تعیین ماهیت این کمپین رسانه‌ای اتخاذ کند.

یوآو گالانت در همین راستا دستور انجام یک نظرسنجی در میان ساکنان سرزمین‌های اشغالی را داده است تا از موضع آنها در این باره مطلع شود. طبق این گزارش، گالانت نگران این مسئله است که این کمپین در قبال سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان چه خواهد کرد.

آحارونوت در ادامه نوشت: این نگرانی وجود دارد که سید حسن نصرالله یک کمپین رسانه‌ای گسترده برای افزایش آگاهی اسرائیلی‌ها به جریان بیندازد.

این روزنامه به نقل از یک مقام آگاه به جزئیات گزارش داد: ما باید تدارک تشکیل این کمپین را تسریع کنیم. شهروندان باید دقیقا بدانند برای چه چیزی آماده می‌شوند. نه اینکه آنها را سردرگم کنند، بلکه آگاهی را افزایش دهند. این بدان معنا نیست که فردا یک جنگ همه‌جانبه آغاز خواهد شد، بلکه به این معناست که باید آماده دفاع شویم.

نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید تنش بوده است و هم‌زمان مقامات رژیم صهیونیستی به انجام حملات گسترده به لبنان تهدید کرده‌اند.

این درگیری‌ها در پی حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در خاک لبنان و در مقابل حملات موشکی شدید حزب‌الله به مواضع و پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی تشدید شد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به‌صورت روزانه و تقریباً ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید