تقابل تازه آذربایجان و ارمنستان/ باکو هشدار داد

کدخبر: ۶۳۷۹۲۳
اقتصادنیوز: به دنبال دور تازه تیراندازی مرزی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، باکو روز سه شنبه نسبت به هرگونه تحرک نظامی طرف مقابل هشدار داد.
تقابل تازه آذربایجان و ارمنستان/ باکو هشدار داد
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، جمهوری آذربایجان روز سه شنبه باردیگر ارمنستان را به تیراندازی در امتداد مرزهای مشترک بین دو کشور متهم کرد.به گزارش شبکه خبری «تی‌آر‌تی» این تازه‌ترین تنش مرزی بین دو کشور همسایه در منطقه قفقاز شمالی است.
خبر مرتبط
عدم تمایل ارمنستان برای پیوستن به ناتو

اقتصاد نیوز :وزیر امور خارجه ارمنستان با اشاره به همکاری‌های گسترده این کشور با ائتلاف نظامی ناتو، گفت که درخواست عضویت در ناتو در دستور کار این کشور قرار ندارد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد:«یگان‌های نیروهای مسلح ارمنستان با سلاح‌های سبک به سمت مواضع ارتش آذربایجان نزدیک جمهوری خودمختار نخجوان تیراندازی کردند.»سران دو کشور بارها نسبت به چشم انداز دستیابی به توافق صلح پایدار ابراز خوش بینی کرده‌اند، اما اختلافات ارضی خطر دائمی درگیری مجدد را به همراه دارد.بیشتر قلمروی قره باغ کوهستانی توسط جمهوری آذربایجان در جریان جنگ در پاییز 2020 آزاد شد.
خبر مرتبط
رد ادعای امنیتی آذربایجان از سوی ارمنستان/ نیازی به اقدامات امنیتی بیشتر برای حفاظت از مرزها نیست

اقتصادنیوز: ارمنستان با رد ادعای جمهوری آذربایجان درباره جابه‌‎جایی نیروها در مرز دو کشور، وضعیت کنونی مرزها را با ثبات ارزیابی کرد و گفت: نیازی به اقدامات امنیتی بیشتر برای حفاظت از مرزها نیست.

وزارت دفاع ارمنستان با رد ادعای تازه باکو گفت، این ادعا با واقعیت مطابقت ندارد. ایروان در مقابل باکو را متهم کرد که ابتدا نیروهای این کشور شلیک کرده است.ادعای درگیری‌های جدید پس از آن مطرح می شود که جمهوری آذربایجان روز دوشنبه ارمنستان را به تجمع قوای نظامی، خودروهای زرهی، توپخانه و نزدیک مرز متهم کرد.جمهوری آذربایجان اعلام کرد که تحرکات نیروهای ارمنستان را در جهات مختلف تحت نظر دارد.باکو اعلام کرد:«هشدار می‌دهیم در صورت هرگونه اقدام تحریک آمیز نظامی توسط نیروهای مسلح ارمنستان، قاطعانه توسط ارتش جمهوری آذربایجان سرکوب خواهد شد.»
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید