فرانسه همچنان گزینشی عمل می‌کند/ محکوم کردن حمله اسرائیل به کارکنان «آشپزخانه مرکزی جهانی»

کدخبر: ۶۳۷۹۴۰
اقتصادنیوز: وزیر خارجه فرانسه بدون محکوم کردن کلی جنایات اسرائیل در غزه، فقط به محکوم کردن حمله اسرائیل به کارکنان «آشپزخانه مرکزی جهانی» اکتفا کرد.
فرانسه همچنان گزینشی عمل می‌کند/ محکوم کردن حمله اسرائیل به کارکنان «آشپزخانه مرکزی جهانی»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «استفان سژورنه» وزیر خارجه فرانسه در نشست مطبوعاتی با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود، در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به کاروان کمک‌رسانی سازمان مردم نهاد «آشپزخانه مرکزی جهانی»، تنها به محکوم کردن این اقدام ارتش اشغالگر، بسنده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش، همچنین خواستار تحریم آن دسته از شرکت های روسی شد که در انتشار اطلاعات غلط نقش دارند.

خبر مرتبط
فرانسه: اسرائیل قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند/ گذرگاه‌های مرزی غزه باید باز شود

اقتصادنیوز: با تاکید شورای امنیت مبنی بر لزوم برقراری آتش بس در منطقه نوار غزه، وزیر امور خارجه فرانسه امروز شنبه بر مخالفت کشورش با هرگونه حمله نظامی اسرائیل به شهر رفح در جنوب این منطقه تاکید کرد.

بلینکن نیز در این نشست خبری، درباره حمله رژیم صهیونیستی به کاروان کمک رسانی سازمان مردم نهاد «آشپزخانه مرکزی جهانی» گفت: از اسرائیل خواسته ایم تا تحقیقات کامل و بی طرفانه درباره چگونه وقوع آن را انجام دهد.

این مقام آمریکایی بر حفاظت از کارکنان نهادهای حقوق بشری در غزه تاکید کرد و از تل آویو خواست تا درباره حفاظت از جان بی گناهان، بیشتر دقت کند.

بلینکن در بخش دیگری از سخنانش درباره تحولات جنگ اوکراین نیز گفت: این موضوع بدون شک ضروری است که آنچه اوکراینی‌ها برای دفاع از خود به آن نیاز دارند، به ویژه مهمات و دفاع هوایی را فراهم کنیم.

خبر مرتبط
گفت وگوی تلفنی وزرای خارجه اردن و فرانسه درباره غزه

وزیران خارجه اردن و فرانسه درباره آخرین تحولات غزه به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند.

وی افزود: این دلیل دیگری است که درخواست بودجه تکمیلی «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا از کنگره [برای ارائه به اوکراین] باید در سریع ترین زمان ممکن برآورده شود.

وزیر خارجه آمریکا همچنین، حمایت بیشتر غرب از اوکراین را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: ما شبانه روز، در تلاش برای تضعیف ماشین جنگی روسیه هستیم و متحدان اوکراین باید برای تامین مهمات مورد نیاز اوکراین، اقدامات لازم را انجام دهند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی