انتقاد تندوتیز قانونگذار آمریکایی به تصمیم اسرائیل درباره شبکه الجزیره

کدخبر: ۶۳۷۹۸۹
اقتصادنیوز: نماینده فلسطینی الاصل مجلس نمایندگان آمریکا (سه شنبه) به تصمیم اسرائیل درباره شبکه الجزیره واکنش نشان داد.
انتقاد تندوتیز قانونگذار آمریکایی به تصمیم اسرائیل درباره شبکه الجزیره

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پارلمان رژیم صهیونیستی موسوم به کنست طرحی را به تصویب رسانده است که به موجب آن دولت نتانیاهو می‌تواند پخش شبکه الجزیره در سرزمین‌های اشغالی را متوقف کند. این طرح فراتر از این موضوع، می‌تواند به رژیم صهیونیستی امکان تعطیلی دفاتر خبرگزاری‌های خارجی در سرزمین‌های اشغالی را نیز بدهد؛ موضوعی که باعث افزایش نگرانی‌ها درباره سرکوب رسانه‌ها شده است. 

الجزیره گزارش داد، «رشیده طلیب» نماینده فلسطینی الاصل مجلس نمایندگان آمریکا (سه شنبه) به تصمیم اسرائیل درباره شبکه الجزیره واکنش نشان داد. 

طلیب با محکوم کردن تصویب این قانون در کنست، آن را تلاشی برای سرکوب رسانه‌ها از سوی رژیم صهیونیستی خواند. 

وی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) در این باره نوشت: اسرائیل در ابتدا اقدام به کشتار خبرنگاران از جمله شیرین ابوعاقله، خبرنگار فقید شبکه الجزیره کرد که حقایق را درباره جنایات این رژیم به تصویر می‌کشیدند. 

در ادامه این پیام آمده است: اکنون نیز آنها به دنبال توقف کامل فعالیت شبکه الجزیره در سرزمین‌های اشغالی هستند تا جهان نتواند جنایات جنگی آنها را شاهد باشد. 

پیش از این، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا از مقامات قطر خواسته بود تا مانع از پوشش گسترده شبکه الجزیره از وقایق غزه شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی