واکنش ترکیه به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق

کدخبر: ۶۳۷۹۹۱
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه ای، حمله هوایی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق پایتخت سوریه را محکوم کرد.
واکنش ترکیه به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای، ضمن محکوم کردن حمله هوایی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری، از طرف‌های درگیر خواست تا «اعتدال» را حفظ کنند.

در این بیانیه آمده است: «حمله اسرائیل به سفارت ایران در دمشق را محکوم می‌کنیم». در بیانیه وزارت خارجه ترکیه همچنین نسبت به آغاز یک درگیری بزرگتر منطقه‌ای درپی حمله دیروز به سفارت ایران در دمشق ابراز نگرانی شده است.

خبر مرتبط
در نشست شورای امنیت درباره حمله اسرائیل به کنسولگری ایران چه گذشت؟

اقتصادنیوز: نمایندگان کشورهای عضو در شورای امنیت سازمان ملل در نشست اضطراری این شورا حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه را محکوم کردند.

در بخش دیگری از این بیانیه تاکید شد: تمامی طرف‌های درگیر را به حفظ اعتدال و اقدام در چارچوب حقوق بین الملل دعوت می‌کنیم.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی غروب دوشنبه ساختمان کنسولگری ایران در خیابان المزه دمشق را هدف حملات هوایی قرار دادند.

حسین اکبری، سفیر ایران در دمشق در این باره گفته است: «این ساختمان با جنگنده های اف 35 و 6 موشک مورد حمله قرار گرفت».

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در بیانیه‌ای گفت: «هواپیماهای این رژیم جعلی در جنایتی جدید ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار داد که بر اثر این جنایت سرداران رشید مدافع حرم " سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی" و "سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی" از فرماندهان ، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و 5 تن از افسران همراه آنان فیض شهادت نائل آمدند».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی