خشم استرالیا از کشته شدن یک شهروند در حمله اسرائیل

کدخبر: ۶۳۸۰۱۸
نخست‌وزیر استرالیا تاکید کرد که مردم کشورش از کشته شدن یک شهروند استرالیایی در حمله اسرائیل به کارکنان سازمان غیردولتی «آشپزخانه مرکزی جهانی» خشمگین شده‌اند.
خشم استرالیا از کشته شدن یک شهروند در حمله اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آنتونی آلبانز گفت که در تماسی تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد که مردم استرالیا از کشته شدن «لازوامی زومی فرانکوم» شهروند استرالیایی در حمله اسرائیل خشمگین هستند.

نخست وزیر استرالیا بر «مسئولیت‌پذیری» و «شفافیت» تحقیقات درباره این حمله تاکید کرده و افزود: لازم است که تحقیقات کاملی درباره آنچه رخ داده است، انجام شود و نتانیاهو به این مساله متعهد شده است. آلبانز گفت: بار دیگر به صراحت گفتم که استرالیا معتقد است کمک‌های بشردوستانه باید بدون محدودیت و به مقدار وسیع به مردم غزه برسد.

سازمان غیردولتی «آشپزخانه مرکزی جهانی» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات اسرائیل در روز دوشنبه برابر با اول آوریل ۲۰۲۴ در غزه باعث کشته شدن هفت امدادگر این سازمان شده است. در این حادثه راننده فلسطینی آنها نیز جان خود را از دست داده است.

این حمله ساعاتی پس از آن روی داد که اعضای این گروه غیردولتی با یک کشتی حاوی کمک‌های غذایی به نوار غزه رسیدند و به مناطق شمالی آن رفتند.

همچنین تصاویری از اجساد پنج کشته منتشر شد که در بیمارستان شهدای الاقصی در شهر «دیر البلح» در مرکز غزه قرار داشتند و تعدادی از آنها لباس‌هایی با آرم خیریه پوشیده بودند.

بر اساس بیانیه این سازمان، کشته‌شدگان استرالیایی، لهستانی، کانادایی-آمریکایی، انگلیسی و فلسطینی بودند

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید