دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی:

جنایت اسرائیل علیه ایران نباید بدون جواب بماند

کدخبر: ۶۳۸۰۲۶
اقتصادنیوز: دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی گفت: اسرائیل جنایتی علیه کشورمان مرتکب شده که نباید بدون جواب بماند، اما در مورد نوع پاسخ دادن به آنها باید مثل گذشته هوشمندی به خرج داد.
جنایت اسرائیل علیه ایران نباید بدون جواب بماند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رسول منتجب‌نیا ، با اشاره به حمله اسرائیل به کنسولگری کشورمان در دمشق و شهادت ۲ نفر از مستشاران ایرانی و ۵ همراه آنها در این حمله، اظهار کرد: هدف اسرائیل کشاندن درگیری و جنگ خارج از منطقه فلسطین و اسرائیل و درگیر کردن ایران است. آنها از ابتدای جنگ با غزه تلاش داشتند که ایران را وارد جنگ کنند و دامنه جنگ را گسترش دهند تا به زعم خودشان هم سالم بمانند و هم جلوی گسترش انقلاب اسلامی و اقتدار ایران را بگیرند، ولی موفق نشدند و ایران هوشمندانه عمل کرد.

وی ادامه داد: اسرائیل پس از آنکه موفق نشد ایران را وارد جنگ کند، مستقیما وارد صحنه شد و به کنسولگری کشورمان حمله کرد. کنسولگری و مراکز دیپلماتیک از لحاظ عرف دیپلماتیک جزئی از خاک کشورها محسوب می‌شوند و الان اسرائیل جنایتی علیه کشورمان مرتکب شده که نباید بدون جواب بماند، ولی در مورد نوع پاسخ دادن به آنها باید مثل گذشته هوشمندی به خرج داد و اجازه نداد که آنها به هدف‌شان که گسترش جنگ  و نجات خود است، دست پیدا کنند.

خبر مرتبط
هشدار ابراهیم متقی؛ نباید در دام سیاستهای اسرائیل بیفتیم

اقدامات اسرائیل علیه اهداف، منابع و سوژه‌‌‌های امنیتی ایران کاملا قابل پیش‌بینی بود.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: این جنایت با حمایت آمریکا صورت گرفته است، چون آمریکا احساس می‌کند که اسرائیل در این جنگ تضعیف شده و اقتدارش متزلزل شده و اینگونه می خواهد پایگاه خود را در منطقه حفظ کند، بنابراین ایران باید هوشمندانه و حساب‌شده عمل کند.

منتجب‌نیا درباره نقش سازمان‌های بین‌المللی در جلویگری از جنابات اسرائیل، بیان کرد: فلسفه وجودی این سازمان‌ها جلوگیری از جنگ و جنایت است اما اگر قرار باشد آنها به سکوت یا محکوم کردن جنایات بسنده کنند فلسفه وجودی خود را زیر سوال برده‌اند. سازمان ملل، شورای امنیت و سایر سازمان‌های بین‌المللی باید سازوکاری برای جلوگیری از ارتکاب جنایت و جنگ صهیونیست‌ها داشته باشند و اگر اینگونه نیست و ضمانتی برای جلوگیری از ارتکاب جناست ندارند، بهتر است، منحل شوند تا خود کشورها به آنها امیدی نداشته و از خودشان دفاع کنند.

خبر مرتبط
واکنش مجلس اعلای اسلامی عراق به حمله به کنسولگری ایران/ اسرائیل به اهداف خود در غزه نرسید

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در پیامی حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه را محکوم کرد.

وی با اشاره به در پیش بودن روز قدس، گفت: روز قدس از ابتکارات امام راحل و جمهوری اسلامی بوده و نقش موثری در بیدارکردن کشورهای اسلامی داشته است. قبل از انقلاب اسلامی کسی از جنایات صهیونیست‌ها یا اطلاعی نداشت یا واکنشی نشان نمی‌داد، اما انقلاب اسلامی بود که کشورهای مسلمان و حتی غیرمسلمان را نسبت به این جنایات حساس کرد و به مسلمانان منطقه یادآوری کرد که این رژیم یک غده سرطانی و خطری برای آنهاست و اگر آنها ساکت باشند، اسرائیل به هدفش خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: البته ایران به همین حد اکتفا نکرد و از مرم فلسطین حمایت کرد، با این حال سایر دولت‌های اسلامی این حمایت را نداشتند. اکنون مردم مسلمان و غیرمسلمان نسبت به جنایات اسرائیل آگاه شده‌اند، بنابراین برگزاری هرچه باشکوه‌تر راهپیمایی روز قدس موجب امید مردم مظلوم فلسطین و موجب خفت و خاری صهیونیست‌ها خواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی