سرزمین اشغالی زیر آتش توپخانه حزب الله لبنان

کدخبر: ۶۳۸۰۶۲
اقتصادنیوز: منابع خبری صبح امروز (چهارشنبه) از شلیک چند موشک از خاک لبنان به شمال سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.
سرزمین اشغالی زیر آتش توپخانه حزب الله لبنان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه الجزیره در این باره گزارش داد: آژیرهای خطر در مناطق «زرعیت»، «نطوع»، «فسوطه»، «شومیرا» و «شتولا» در الجلیل علیا به صدا درآمده است.

این شبکه همچنین گزارش داد: در این حمله ۶ موشک به سمت پایگاه‌های ارتش اسرائیل در الجلیل علیا و در مجاورت شهرک «عیتا الشعب» پرتاب شد.

در همین راستا، روزنامه العربی الجدید نیز از هدف قرار دادن شهرک عیتا الشعب لبنان با خمپاره‌های حاوی ماده فسفر خبر داد.

نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید تنش بوده است و هم‌زمان مقامات رژیم صهیونیستی به انجام حملات گسترده به لبنان تهدید کرده‌اند.

این درگیری‌ها در پی حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در خاک لبنان و در مقابل حملات موشکی شدید حزب‌الله به مواضع و پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی تشدید شد.

خبر مرتبط
پنتاگون مدعی شد: از حمله اسرائیل به دمشق اطلاع نداشتیم

اقتصادنیوز: معاون سخنگوی پنتاگون از حمله رژیم صهیونیستی، به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق اظهار بی‌اطلاعی کرد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به‌صورت روزانه و تقریباً ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده است.

خبر مرتبط
جنایت اسرائیل علیه ایران نباید بدون جواب بماند

اقتصادنیوز: دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی گفت: اسرائیل جنایتی علیه کشورمان مرتکب شده که نباید بدون جواب بماند، اما در مورد نوع پاسخ دادن به آنها باید مثل گذشته هوشمندی به خرج داد.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیراً رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • «اقتصادنیوز» گزارش می‌دهد؛

      اقتصادنیوز: بازار طلا و سکه بعد از تعطیلات عید نوروز تحت تاثیر اخبار خاورمیانه بار دیگر نوسان هیجانی را تجربه کرد. در…

    کارگزاری مفید