امام جمعه شیراز:

حق مسلم مردم فلسطین است که کشورشان به دست خودشان باشد

کدخبر: ۶۳۸۵۰۹
اقتصادنیوز: امام جمعه شیراز با تصریح بر اینکه اسرائیل غاصب است و غصب در قاموس انسانیت جای ندارد و تفاوتی نمی‌کند که چه دینی و آیینی داشته باشید، گفت: حق مسلم مردم فلسطین است که کشورشان به دست خودشان باشد و حکومت سیاسی آن را تعیین کنند.
حق مسلم مردم فلسطین است که کشورشان به دست خودشان باشد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز، با اشاره به قرآن کریم و آثار و برکات این کتاب الهی در زندگی، اظهارداشت: اینکه دشمنان اسلام و قرآن رسما با این کتابی که بیش از 1400 سال پیش نازل شده مبارزه می‌کنند که دستشان بریده باشد و نسبت به قرآن اهانت می‌کنند و این کتاب آسمانی را پاره و آتش می‌زنند نشانه این است که آنها فهمیده‌اند قرآن چه اثری در جامعه اسلامی دارد و تا وقتی قرآن در جامعه اسلامی مورد احترام و ملاک اطاعت و فرمانبرداری خدای متعال است آنها هیچ کاری نمی‌توانند کنند.

امام جمعه شیراز تأکید کرد: خدا هم جسارت کنندگان به قرآن را به سزای خود رسانده است و همین چند روز پیش جنازه کسی که در کشور‌های اروپایی به قرآن کریم جسارت می‌کرد پیدا شد و به جهنم واصل شد. ما مسلمانان هم باید به اهمیت قرآن و اینکه بیشتر به قرآن بپردازیم و مطالعه کنیم و به دستورات الهی عمل کنیم بیشتر توجه داشته باشیم.

خبر مرتبط
علم‌الهدی: فلسطین، ناموس انقلاب اسلامی است / حقوق بشر، افسانه ای مضحک است

اقتصادنیوز: امام جمعه مشهد در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته گفت: حقیقت این است که فلسطین، ناموس انقلاب اسلامی است و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، مسئله فلسطین یکی از محوری‎ترین مبانی انقلاب بوده است.

 آیت‌الله دژکام با تصریح بر اینکه بر اساس پیش‌بینی‌ها چهارشنبه آینده عید سعید فطر است، اما اعلام عید با ولایت امر است،  افزود: ولی فقیه پس از ثبوت استهلال ماه شوال، عید فطر را اعلام می‌کنند و این یکی از مبانی فقهی است که اعلام روز عید حق ولایت است.

وی گفت: در باب عید فطر است این است که ما روز عید را به عنوان روز لقاح الله فرض می‌کنیم، عید به معنی بازگشت است. آیا در این یک ماه کاری کرده‌ایم که در پایان مهمانی به ما جایزه دهند؟ عید روز بازگشت است، یک ماه به در خانه خدا رفتیم و روز عید خدا بپذیرد و آن روز قبول شویم و به ما جایزه دهد. عرض کنیم پروردگارا نگاه به خود که می‌کنیم چیزی نداریم، اما نگاه به کرم الهی که می‌کنیم خیلی امید داریم که خدا بخشنده و کریم است. در این روز شریف و در سومین حرم اهل بیت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) برای خود و برادران و خواهران خود دعا کنید که خدا ما را بخشید باشد و از ماه رمضان بیرون رویم و اینگونه عید است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب در دیدار با سران نظام، اظهارکرد: احیای 8 هزار واحد تولیدی راکد یا نیمه فعال از سوی دولت یک موفقیت است که مردم در سال‌های آینده نتیجه آن را در اقتصاد و اشتغال خواهند دید.

وی افزود: در ارتباط با وضعیت اقتصادی کشور 2 بخش وجود دارد یکی موفقیت‌های کسب شده که که از سوی دولت‌ها بیان می‌شود و باید هم اینگونه باشد، اما کسب موفقیت‌ها به معنای نبود تلخکامی‌ها نیست. به فرموده رهبر معظم انقلاب گرانی‌ها که درد مزمنی شده است و سالیانی است درگیر آن هستیم و به نظر نمی‌آید دولتی بوده باشد که با این چالش مواجه نبوده است و برخی برای کنترل موفق‌تر بوده‌اند.

آیت‌الله دژکام بیان کرد: مسئله بی‌ثباتی بازار، مسئل تنزل ارزش پول ملی و مسئله فاصله طبقاتی که این مورد مسئله مهمی است. یک عده از گرانی سود می‌برند، چون تورم می‌شود و عده‌ای که چیزی ندارند عقب می‌افتند و در خصوص این فاصله طبقاتی که به خاطر بی عدالتی در توزیع ثروت است باید به فکر باشیم تا متعادل شود و مسلما اسلام این را خواسته است. روز عید فطر می‌گویند زکات عید فطر را پرداخت کنید بعد نماز عید را بخوانید.

امام جمعه شیراز افزود: این زکات نصیب محرومان می‌شود، اسلام دنبال این است که این فاصله‌ها کم شود. افراد متمکن این کار را بکنند. نمی‌شود خدا را فریب دهیم، برخی سود هنگفت می‌کنند و کمک جزئی می‌دهند و ادعای خیری دارند، اما باید متناسب باشد. آنکه دستش می‌رسد برای یتیمان، نیازمندان و طبقات محروم باید هزینه کند و مطمئن هستیم خیلی از پولدار‌ها هستند که حقوقی از طبقات ضعیف در مالشان است از طریق روش‌های مختلف مثل فرار مالیاتی و... پس کمک دهند و این کار را کنند تا تعادل ایجاد شود.

خبر مرتبط
امام جمعه تهران: صهیونیست‌ها مفهوم حقوق بشر را به سخره گرفته‌اند

اقتصادنیوز: صهیونیست‌ها مفهوم حقوق بشر را به سخره گرفته‌اند و امریکا و رژیم‌های غربی مدعی حقوق بشر در حمایت از آن‌ها کف می‌زنند و جهان مدرن به اصل جنگل بازگشته و جامعه انسانی در سوگ مرگ انسانیت نشسته است.

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به حضور پرشمار مردم فارس در راهپیمایی روز جهانی قدس، گفت: باید دست بوس ملت عظیم و پای کار باشیم که از روزی که امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس تعیین کرد، روی این اصل ایستاده‌اند که اسرائیل باید از روی نقشه جهان پاک شود.

وی با تصریح بر اینکه اسرائیل غاصب است و غصب در قاموس انسانیت جای ندارد و تفاوتی نمی‌کند که چه دینی و آیینی داشته باشید، گفت: حق مسلم مردم فلسطین است که کشورشان به دست خودشان باشد و حکومت سیاسی آن را تعیین کنند.

آیت‌الله دژکام با اشاره به حمله موشکی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق و شهادت مستشاران ایرانی، گفت: رژیم صهیونیستی غلطی کرد که هم اکنون نیز از آن پشیمان است و پشیمان هم می‌شود. به اذعان همه جهان، حمله صهیونیست‌ها به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران خلاف موازین قانونی است و چنانکه رهبر معظم انقلاب فرمودند، سیلی به آنها می‌زنیم که پشیمان شوند.

وی با اشاره به صبر راهبردی ملت ایران در قبال رژیم صهیونیستی، بیان کرد: امروز ملت ایران با پیشینه اسلام ناب محمدی و تجربه طولانی می‌داند که رمز پیروزی در وحدت فرماندهی است و این فرماندهی رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای است. ملت ایران گوش به فرمان رهبری است و از هر تصمیم او اطاعت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه گردشگری وجهه فرهنگی غنی دارد، گفت: بر اساس آمار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، فارس در صدر تعداد بازدید‌های نوروزی از مجموعه‌های میراثی کشور قرار دارد و این امر منافع بالایی دارد.گردشگری از نگاه اقتصادی یک صنعت است و فارس نیز در این زمینه قطب گردشگری سلامت، زیارت، فرهنگی و تاریخی است، اما باید تلاش شود تا فرهنگ گردشگری به موازات صنعت گردشگری رشد کند.

خطیب نمازجمعه شیراز بیان کرد: اکنون در ضوابط بازدید از اماکن گردشگری در استان و کشور یک بام و چند هوا وجود دارد که باید همه دستگاه‌های متولی با محوریت وزارت میراث فرهنگی هماهنگ شوند.

امام جمعه شیراز با اشاره به هدفگذاری دولت سیزدهم برای جذب 15 میلیون گردشگر خارجی، گفت: ضوابط گردشگری باید هماهنگ با فرهنگ اسلامی تدوین شود تا یک صنعت گردشگری حلال و اسلامی در کشور حکمفرما شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی