بیانیه مهم وزارت دفاع روسیه درباره پهپادهای اوکراینی

کدخبر: ۶۳۸۵۵۲
اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در شبانه روز گذشته ۵۳ فروند پهپاد اوکراین را در مناطق مختلف از جمله در منطقه روستوف سرنگون کرده است.
بیانیه مهم وزارت دفاع روسیه درباره پهپادهای اوکراینی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: حملات تروریستی پهپادی کی‌یف در شبانه روز گذشته خنثی شد و ۴۴ فروند از این پهپادها در منطقه روستوف، جایی که مقر ستاد انتخاباتی روسیه در اوکراین در آنجا قرار دارد، رهگیری و سرنگون شده‌اند.

ریانووستی گزارش داد، واسیلی گولوبف فرماندار روستوف با تائید اینکه یک پست برق در این منطقه در حملات پهپادی اوکراین آسیب دیده است، اعلام کرد که یگان‌های پدافند هوایی این منطقه بیش از ۴۰ هدف هوابرد را منهدم کرده‌اند، اگرچه یک پست برق آسیب دیده است.

وی با بیان اینکه کار برای بازگرداندن پست برق آسیب دیده به مدار در حال انجام است، در کانال تلگرامی خود نوشت: حملات پهپادی در ناحیه موروزوفسک در شمال شرق روستوف که در جوار مرز شرقی اوکراین قرار دارد، متمرکز بودند.

خبر مرتبط
دست اوکراین رو شد / کشف اسناد جدید دست داشتن در حمله تروریستی مسکو

اقتصادنیوز: مقام‌های روسیه دست کم ۱۴ نفر را به اتهام دست داشتن در حمله تروریستی کروکوس که شامل چهار عامل مسلح این حمله می‌شوند دستگیر کرده‌اند.

بر اساس این بیانیه، یک پهپاد در منطقه ساراتوف، جایی که پایگاه هوایی بمب‌افکن‌های راهبردی روسیه در آن قرار دارد، سرنگون شد و پهپادهای دیگری نیز بر فراز مناطق کورسک، بلگورود و کراسنودار هدف قرار گرفته و سرنگون شدند اما خبری از تلفات جانی گزارش نشده است.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز ۲۱ فوریه سال ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

سه روز پس از آن یعنی پنجشنبه پنجم اسفند سال ۱۴۰۰، پوتین عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد و این جنگ همچنان ادامه دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی