زلنسکی اعتراف کرد/ ادامه جنگ به ضرر اوکراین است

کدخبر: ۶۳۸۸۲۲
اقتصادنیوز: ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین شنبه گفت، در صورتی که حملات روسیه با شتاب فعلی ادامه پیدا کند، موشک‌های کی‌یف تمام خواهد شد.
زلنسکی اعتراف کرد/ ادامه جنگ به ضرر اوکراین است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، زلنسکی در مصاحبه‌ای با تلویزیون این کشور اظهار کرد: اگر آنها با شدتی که در ماه گذشته حمله کرده‌اند، به عملیات خود ادامه دهند، ممکن است که موشک‌های ما تمام شود. شرکایمان این را می‌دانند.

وی همچنین گفت که اوکراین همچنان منتظر بسته کمکی بزرگ آمریکاست که تصویب آن در کنگره این کشور متوقف شده است.

خبر مرتبط
واکنش تند مسکو به طرح صلح زلنسکی/ لاوروف به سیم آخر زد

اقتصادنیوز: وزیر خارجه روسیه پنجشنبه درباره «فرمول صلح» ده‌بندی ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین و درخواست وی برای بازگشت به مرزهای ۲۰۲۲ گفت: خوابش را ببیند.

زلنسکی با ابراز امیدواری نسبت به تصویب این بسته افزود: هنوز معتقدم که می‌توانیم رای مثبت کنگره را بگیریم.

رئیس جمهوری اوکراین هفته گذشته هشدار داد که اگر کمک‌های نظامی آمریکا به کی‌یف نرسد، ارتش کشورش مجبور خواهد شد در مقابل روسیه عقب‌نشینی کند.

زلنسکی در مصاحبه‌ای با واشنگتن‌پست اظهار کرد: اگر حمایت آمریکا نباشد یعنی اینکه سامانه دفاع هوایی، موشک‌های پاتریوت و مختل‌کننده‌های تسلیحات الکترونیکی و گلوله‌های ۱۵۵ میلیمتری توپ نداریم.

خبر مرتبط
زلنسکی تهدید کرد / به مسکو «پاسخ‌های دوربرد» می‌دهیم

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری اوکراین با اشاره به حمله پهپادی کی‌یف در یک هزار و ۳۰۰ کیلومتری عمق خاک روسیه گفت که کشورش به مسکو «پاسخ‌های دوربرد» می‌دهد.

وی افزود: این به معنای عقب‌نشینی قدم به قدم ما، با گام‌های کوچک خواهد بود. باید تلاش‌کنیم که راهی برای جلوگیری از عقب‌نشینی پیدا کنیم.

در همین حال، الکساندر سیرسکی که به تازگی به ریاست ستاد مشترک ارتش اوکراین منصوب شد، گفت: روسیه شش برابر نیروهای اوکراینی در خط مقدم قدرت آتش دارد و این برتری قدرت نظامی باعث تلفات نیروها و از دادن مواضع ما می‌شود.

اوکراین از کنگره آمریکا خواسته است تا بسته کمک نظامی ۶۰ میلیارد دلاری برای کی یف را تصویب کند.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در حالیکه ارائه بسته‌های کمکی واشنگتن به کی‌یف به علت مخالفت کنگره به بن بست رسیده، گفت که ایالات متحده اجازه نخواهد داد اوکراین در جنگ شکست بخورد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی