صدراعظم اتریش پیشنهاد داد؛ روسیه و اوکراین باید مذاکره کنند

کدخبر: ۶۳۸۸۹۰
اقتصادنیوز: صدراعظم اتریش با اشاره به جنگ اوکراین گفت که این درگیری فقط از طریق گفت‌وگو حل‌ خواهد شد و روسیه و اوکراین باید با یکدیگر مذاکره کنند.
 صدراعظم اتریش پیشنهاد داد؛ روسیه و اوکراین باید مذاکره کنند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، هنوز هیچ چشم‌انداز صلحی برای درگیری میان روسیه و اوکراین وجود ندارد و علاوه بر اینکه وضعیت میدان نبرد برای کی‌یف وخیم‌تر از پیش شده است، مقامات و رئیس‌جمهور این کشور اذعان کرده‌اند که همه اوکراینی‌ها از جنگ خسته شده‌اند.

طبق گزارش راشا تودی، «کارل نهامر» صدراعظم اتریش طی مصاحبه‌ای با روزنامه فرانسوی فیگارو ضمن تاکید بر «همبستگی کامل غرب با اوکراین»، بیان کرد: «فکر کردن به اینکه چگونه این درگیری می‌تواند پایان یابد، مهم است.»

او با اشاره به اینکه در سفرش به مسکو در تاریخ آوریل ۲۰۲۲، مسکو و کی‌یف همچنان مشغول مذاکرات مستقیم بودند، ادعا کرد: «امروز دیگر چنین چیزی وجود ندارد زیرا روسیه علاقه‌ای به مذاکره ندارد.»

خبر مرتبط
اتریش دو دیپلمات روس را اخراج کرد

اقتصادنیوز: رسانه های اتریشی اعلام کردند که دولت این کشور دو دیپلمات روس را اخراج کرده و آنها باید تا سه شنبه هفته آینده خاک اتریش را ترک کنند.

صدراعظم اتریش در ادامه افزود: «شرایط همچنان دشوار بوده و از سرگیری مذاکرات ضروری است. بدون حضور فدراسیون روسیه، هیچ صلحی وجود نخواهد داشت.»

«کارل نهامر» هم‌چنین در اظهارات خود مخالفتش را نسبت به حمایت اوکراین از پیشنهاد اخیر «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر اعزام احتمالی نیروهای غربی به کی‌یف عنوان کرد.

خبر مرتبط
آزادی شهروند اتریشی از سوی طالبان

شهروند ۸۴ ساله اتریشی از سوی دولت طالبان در افغانستان آزاد شد.

لازم به ذکر است که رئیس‌جمهور فرانسه در اواخر زمستان طی نشست اجلاس سران ۲۰ کشور اروپایی در پاریس پیشنهادی را درخصوص اعزام احتمالی نیروهای غربی به کی‌یف مطرح کرده بود که رهبران غربی را در شوک و بهت عظیمی فرو برد و انتقاداتی را از سوی جامعه جهانی به دنبال داشت.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در تازه‌ترین مصاحبه خود با یک رسانه اوکراینی گفت: «من علنا نمی‌توانم بگویم که ارتش‌های جهان به اوکراین بیایند و بجنگند زیرا روسیه جنجال به پا خواهد کرد و اتحاد دنیا را چند دسته می‌کند. با این حال، من از پیشنهاد ماکرون برای اعزام ارتش فرانسه به اوکراین جهت آموزش به نیروهای مسلح کشور حمایت می‌کنم.»

صدراعظم اتریش در این خصوص تصریح کرد: «من طرفدار اقدامات پیشگیرانه هستم. رئیس‌جمهور فرانسه حامی اصل بازدارندگی است. البته شاید برخی از فاکتورهای این رویکرد توجیه پذیر باشند اما با این حال من فکر می‌کنم که باید احتیاط پیشه کرد تا از تشدید غیرقابل کنترل تنش‌ها خودداری کنیم.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید