زلنسکی اعتراف کرد/ اختلافات در کنگره آمریکا به ضرر اوکراین است

کدخبر: ۶۳۹۰۰۷
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور اوکراین با توجه به اختلافات در کنگره آمریکا بر سر تخصیص کمک‌های مالی بیشتر به کی‌یف، گفت که در صورت موافقت نکردن کنگره، اوکراین در جنگ شکست می‌خورد.
زلنسکی اعتراف کرد/  اختلافات در کنگره آمریکا به ضرر اوکراین است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ولودیمیر زلنسکی» رییس‌جمهور اوکراین، امروز(یکشنبه) گفت که کی‌یف در صورت تایید نشدن کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین از سوی کنگره آمریکا، جنگ را در مقابل روسیه می‌بازد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که زلنسکی در یک نشست مجازی با یک موسسه خیریه گفت: لازم است که به ویژه به کنگره گفته شود که اگر به اوکراین کمک نکند، جنگ را می‌بازد.

خبر مرتبط
زلنسکی اعتراف کرد/ ادامه جنگ به ضرر اوکراین است

اقتصادنیوز: ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین شنبه گفت، در صورتی که حملات روسیه با شتاب فعلی ادامه پیدا کند، موشک‌های کی‌یف تمام خواهد شد.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین (۲۴ فوریه ۲۰۲۲)، غرب کمک‌های مالی و تجهیزات نظامی گسترده‌ای را به اوکراین ارسال کرده است. در این میان، آمریکا با ارسال بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار کمک از بزرگترین حامیان کی‌یف محسوب می‌شود.

 کمک‌های درخواستی دولت آمریکا برای اوکراین و رژیم صهیونیستی مجموعا به ارزش بیش از ۱۱۰ میلیارد  دلار به دلیل اختلاف بین کنگره و کاخ سفید بر سر اولویت‌های سیاسی از جمله تقویت امنیت مرز با مکزیک در بن‌بست قرار گرفته است.

خبر مرتبط
ترکش اصلاحات زلنسکی به نزدیکترین متحدش برخورد کرد

اقتصادنیوز:رئیس‌جمهور اوکراین در ادامه اصلاحات گسترده در کابینه این کشور، یکی از مشاوران و همراهان قدیمی خود را اخراج کرد.

آمریکا تاکنون بیش از ۴۴.۲ میلیارد دلار  کمک امنیتی را در اختیار اوکراین قرار داده است. حدود ۲۳.۶ میلیارد دلار از این میزان از انبارهای موجود ارتش آمریکا برداشته شده و تقریبا ۱۹ میلیارد دلار از این میزان هم به شکل قراردادهای نظامی بلندمدت‌تر برای اقلامی که تولیدشان چند ماه طول می‌کشد، اختصاص یافته است.

خبر مرتبط
تغییر سیاست‌های زلنسکی درباره جنگ اوکراین/ زاخارووا: او آشفته است!

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور اوکراین مبنی بر آمادگی این کشور برای مذاکره در صورت بازگشت به مرزهای پیش از جنگ گفت که او آشفته است، زیرا با مسئله انتخابات روبروست.

آمریکا به همراه حدود ۳۰ شریک دیگرش همچنین نیروهای ارتش اوکراین تحت آموزش‌های نظامی قرار داده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی