اعزام سربازان آلمانی به لیتوانی تهدید جدید علیه روسیه

کدخبر: ۶۳۹۲۵۹
اقتصادنیوز: کاخ کرملین امروز (دوشنبه) اعلام کرد اعزام سربازان آلمانی به لیتوانی تنش‌ها را در منطقه تشدید می‌کند، تهدیدی برای روسیه ایجاد می‌کند و نیازمند تدابیر امنیتی ویژه است.
اعزام سربازان آلمانی به لیتوانی تهدید جدید علیه روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ارتش آلمان در چارچوب آمادگی ناتو برای هرگونه حمله احتمالی به لیتوانی که قلمرو آن بخشی از مرزهای شمال شرقی با ناتو است، از امروز استقرار هزاران سرباز در این کشور را آغاز کرده است.

به گزارش رویترز، دولت روسیه نیز در واکنش، اعلام کرد این اقدام تنش‌ها را در منطقه تشدید کرده، تهدیدی برای روسیه ایجاد می‌کند و نیازمند تدابیر امنیتی ویژه است.

خبر مرتبط
آلمان: نیرو به اوکراین اعزام نخواهیم کرد

اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان بار دیگر مخالفت خود را با تأمین موشک دوربرد تاروس برای اوکراین و اعزام نیروی زمینی به این کشور، اعلام کرد.

وزیر دفاع آلمان در بیانیه‌ای با بیان اینکه تکمیل ماموریت و استقرار تمامی ۴۸۰۰ سرباز تا سال ۲۰۲۷ ادامه خواهد داشت، افزود: موفقیت در این امر مستلزم ایجاد تغییرات عملی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای سربازان و خانواده‌های آنهاست.

دولت آلمان اخیرا با اولین استقرار دائمی نیروهای خود در خارج از قلمرو خود پس از جنگ جهانی دوم، مطابق با تغییرات امنیتی تحمیل شده توسط جنگ روسیه و اوکراین بر اروپا، موافقت کرد.

خبر مرتبط
ماکرون خون آمریکا و آلمان را به جوش آورد/ اوضاع برای اوکراین وخیم شد

اقتصادنیوز: رسانه آمریکایی از خشم مقام‌های این کشور از مواضع «امانوئل ماکرون» در حمایت از اعزام سربازان غربی به اوکراین به دلیل نگرانی آن‌ها از اینکه چنین اقدامی به جنگ با روسیه منجر شود، خبر داد.

صدها سرباز آلمانی از سال ۲۰۱۷ در لیتوانی در شهر روکلا مستقر شده‌اند و آلمان در این کشور رهبری یک گروه جنگی ناتو را بر عهده دارد که در حال حاضر شامل حدود ۱۶۰۰ سرباز است که حدود نیمی از آنها از ارتش آلمان هستند.

کشورهای منطقه بالتیک بارها اعلام کرده‌اند که قصد دارند به منظور «تقویت بخش شرقی ناتو» به طور دائم نیروهای اضافی این سازمان را در قلمرو خود مستقر کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی