برای ارسال کمک‌های هوایی به غزه،

مخالفت رژیم صهیونیستی با در خواست ترکیه

کدخبر: ۶۳۹۳۲۲
اقتصادنیوز: رژیم صهیونیستی دوشنبه شب با درخواست ترکیه برای ارسال کمک‌های هوایی به غزه مخالفت کرد.
مخالفت رژیم صهیونیستی با در خواست ترکیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این در حالی است که رئیس برنامه جهانی غذا با اشاره به گرسنگی فاجعه‌بار مردم غزه گفت که غذای سه ماه بیش از یک میلیون نفر از مردم غزه در پشت گذرگاه‌های مسدود شده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، سیندی مک کین مدیر برنامه جهانی غذا در مصاحبه‌ای هشدار داد که کودکان در غزه به دلیل گرسنگی در حال مرگ هستند.

به گزارش ایرنا، مدیر برنامه جهانی غذا در مصاحبه جدید خود با شبکه خبری سی ان ان گفت: در حالی که ما اکنون در حال گفت وگو با یکدیگر هستیم، تعداد زیادی از کودکان در غزه به دلیل گرسنگی در حال مرگ هستند.

خبر مرتبط
ترکیه به سیم آخر زد / اقدامات جدیدی علیه اسرائیل انجام می‌دهیم

اقتصادنیوز: وزیر خارجه ترکیه گفت که این کشور اقدام‌های جدیدی را علیه اسرائیل انجام خواهد داد.

مک‌ کین در پاسخ به این پرسش که آیا موافقت رژیم صهیونیستی با گشایش یک گذرگاه جدید برای وارد شدن کمک‌های بشردوستانه به نام «گذرگاه اریز»، به دریافت غذا و سایر منابع حیاتی برای فلسطینیان در غزه کمک می‌کند، افزود: این اقدام اگرچه بسیار مهم است اما جوابگوی حجم گسترده نیازها برای دریافت کمک‌های بشردوستانه در غزه نیست.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه جهانی غذا، کمک‌های بشردوستانه و مواد غذایی مورد نیاز برای مصرف یک میلیون و یکصد هزار نفر را به مدت سه ماه جمع‌آوری و به غزه ارسال کرده است، تاکید کرد: اما متأسفانه این کمک‌های بشردوستانه در پشت گذرگاه‌های ورودی به غزه انبار شده و به شیوه قطره‌چکانی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

مدیر برنامه جهانی غذا با یادآوری اینکه در حال حاضر کودکان در غزه به دلیل گرسنگی در حال مرگ هستند و آنهایی هم که هنوز زنده هستند از شدت فقر غذایی بسیار لاغر شده‌اند و بدن آنها مواد مغذی حیاتی را دریافت نمی‌کند، تاکید کرد: این در حالی است که حجم عظیمی از کمک‌های بشردوستانه تنها چند کیلومتر دورتر از آنها در انتظار ورود به غزه بسر می‌برد و به همین دلیل است که گذرگاه‌های ورود کمک‌ها به غزه بسیار مهم هستند و تعداد بیشتری از آنها مورد نیاز است.

مک‌ کین در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر، فاکتور زمان نقشی حیاتی در سرنوشت کودکان در غزه ایفا می‌کند، خاطرنشان کرد: اگر این غذاها و کمک‌ها به موقع به دست آنها نرسد، بسیاری از آنها جان خود را از دست خواهند داد و حتی اگر این کمک‌ها در زمان مناسب به دست آنها برسد و آنها زنده بمانند هم هرگز آثار منفی سوء تغذیه‌ای که از آغاز جنگ در غزه با آن مواجه شده‌اند، آنها را رها نخواهد کرد و در طول زندگی‌ آنها را رنج خواهد داد.

به نوشته سی ان ان، یونیسف (صندوق کودکان سازمان ملل) گزارش داد که بیش از ۱۳ هزار کودک از آغاز حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه، کشته شده‌اند و در حال حاضر از هر ۳ کودک زیر ۲ سال فلسطینی در شمال غزه، یک کودک به دلیل قحطی شدید دچار سوء تغذیه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی