اعلام زمان تصمیم گیری درباره عضویت فلسطین در سازمان ملل

کدخبر: ۶۳۹۴۰۱
اقتصادنیوز: شورای امنیت از تصمیم گیری نهایی درباره درخواست عضویت دائم فلسطین در سازمان ملل با پایان ماه اوریل خبر داد.
اعلام زمان تصمیم گیری درباره عضویت فلسطین در سازمان ملل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شورای امنیت دوشنبه شب نشستی را پشت درهای بسته برگزار کرد و طی آن بحث و گفت‌وگوهایی درباره درخواست عضویت دائم فلسطین در سازمان ملل انجام شد.

طبق گزارش روزنامه رای الیوم، شورای امنیت در این باره اعلام کرد که همزمان با پایان آوریل درباره این درخواست تصمیم‌گیری خواهد کرد.

«ونسا فریزر» سفیر مالت که ریاست دوره‌ای شورای امنیت را بر عهده دارد، در این باره اعلام کرد: شورای امنیت تصمیم گرفت که این گفت‌وگوها در ماه آوریل ادامه یابد.

«ریاض منصور» سفیر فلسطین در سازمان ملل در واکنش به آغاز این گفت‌وگوها گفت: این یک لحظه تاریخی است، حتی اگر موفقیت این اقدام بعید باشد.

خبر مرتبط
حملات پیاپی مقاومت عراق به اسرائیل/ هدفگیری مواضع مهم در فلسطین اشغالی

مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که در حمایت از نوار غزه، در ۷۲ ساعت گذشته در سه نوبت، اهداف مهم اسرائیل در فلسطین اشغالی را هدف قرار داده است.

«رابرت وود» معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز در این باره گفت: موضع ما تغییر نکرده است، به رسمیت شناختن کشور فلسطین باید در چارچوب توافق با اسرائیل انجام شود نه در سازمان ملل.

این در حالی است که برگزاری نشست شورای امنیت اعتراض رژیم صهیونیستی را به همراه داشت.

خبر مرتبط
جدال لفظی شدید نمایندگان فلسطین و اسرائیل در سازمان ملل

اقتصادنیوز: مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز دوشنبه به وقت محلی صحنه جدال لفظی شدید میان نمایندگان فلسطین و اسرائیل بر سر عضویت هر یک در سازمان ملل، پس از گذشت ۶ ماه از جنگ غزه بود

«گلعاد آردان»نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل با چشم‌پوشی از جنایات وحشیانه این رژیم علیه فلسطینی‌ها مدعی شد: شورای امنیت درحال بررسی به رسمیت شناختن کشور فلسطین است، موافقت با درخواست فلسطینی‌ها زشت‌ترین پاداش برای شنیع‌ترین جرایم است.

وی با فرافکنی و «تروریست» خواندن فلسطینی‌ها و همسان دانستن آنها با داعش اضافه کرد: «گام بعدی چه خواهد بود، بررسی پیوستن داعش به سازمان ملل؟»

در همین راستا، «احمد عطاف» وزیر خارجه الجزایر در تماسی تلفنی با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود درباره عضویت فلسطین در سازمان ملل گفت‌وگو کرد.

پیشتر ریاض منصور نماینده فلسطین در سازمان ملل به خبرگزاری رویترز گفت که تشکیلات خودگردان فلسطین از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهد که در ماه جاری میلادی درباره عضویت کامل فلسطین در این سازمان بین‌المللی رای‌گیری کند.

وی اظهار داشت که درخواست فلسطینی‌ها از سال ۲۰۱۱ برای عضویت کامل در سازمان ملل همچنان در دست بررسی است و شورای امنیت تصمیم رسمی در این باره نگرفته است.

نماینده فلسطین ادامه داد: هدف این است که این درخواست در ماه جاری در شورای امنیت به رای گذاشته شود.

درخواست عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل باید توسط شورای امنیت تایید شود، اما آمریکا به عنوان حامی رژیم صهیونیستی می‌تواند آن را وتو کند. این درخواست در صورت تایید شورای امنیت باید مورد تایید دو سوم از ۱۹۳ عضو مجمع عمومی سازمان ملل نیز قرار بگیرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید