ترکیه درهایش را به روی اسرائیل بست+ جزئیات

کدخبر: ۶۳۹۴۳۳
اقتصادنیوز: مقامات ترکیه صادرات برخی محصولات به اسرائیل را تا زمان اعلام آتش‌بس فوری در غزه محدود کرده‌اند.
ترکیه درهایش را به روی اسرائیل بست+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت بازرگانی ترکیه اعلام کرد که صادرات برخی از محصولات به اراضی اشغالی را از ۹ آوریل محدود می‌کند. این وزارتخانه در بیانیه‌ای توضیح داد که محدودیت‌های صادرات به رژم صهیونیستی تا زمانی که تل‌آویو آتش‌بس فوری در غزه اعلام نکند و کمک‌های کافی و مستمر به فلسطینی‌ها ارائه شود، به قوت خود باقی خواهد ماند.

براساس گزارش النشره، این وزارتخانه ترکیه‌ای خاطرنشان کرد: تصمیم برای محدود کردن صادرات به اسرائیل شامل ۵۴ محصول از جمله آهن ساختمانی، فولاد تخت، سنگ مرمر و سرامیک است.

با وجود پذیرفته شدن قطعنامه شورای امنیت برای اعلام آتش بس در غزه، جنایات رژیم صهیونیستی در ماه مبارک رمضان نیز ادامه یافت. اما با این حال، برخی کشورها، هنوز هم با این رژیم، در حال همکاری و مراودات بازرگانی هستند.

خبر مرتبط
تشکیل شبکه امنیتی اسرائیل برای توافق احتمالی آتش بس/ لاپید وارد گود شد

اقتصادنیوز: رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در سفر به آمریکا ضمن درخواست برای امضای توافق تبادل اسرا با حماس تاکید کرد که حزبش حاضر است برای هرگونه توافق احتمالی آتی شبکه امنیتی را ایجاد کند.

یکی از این کشورها ترکیه است که در چندین حوزه مهم و استراتژیک از جمله در بخش فولاد و آهن، بالاترین میزان صادرات را به نام خود ثبت کرده و حاضر نیست از منافع مالی تجارت با اسراییل، صرف نظر کند.

خبر مرتبط
حملات شدید نظامیان اسرائیل در شهرهای کرانه باختری/ یورش وحشیانه به این منطقه

اقتصادنیوز: حمله‌های رژیم صهیونیستی به شهرهای کرانه باختری با اهداف مختلف از جمله افزایش تعداد اسرای فلسطینی و گسترش ترس و وحشت در این منطقه طی بامداد امروز نیز ادامه داشته است.

همین موضوع باعث افزایش انتقاد از دولت اردوغان شده و محمد علی فاتح اربکان، رهبر «حزب دوباره رفاه» نیز، در ادامه راه پدرش مرحوم نجم الدین اربکان، خواهان وحدت مسلمین در برابر اسرائیل است. او در یک سخنرانی اعلام کرد که متوقف کردن روابط تجاری ترکیه با رژیم صهیونیستی، یک ضرورت تاریخی است و آنکارا نباید از جنایات رژیم، چشم پوشی کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی