حمله موشکی سنگین روسیه به تاسیسات نظامی اوکراین

کدخبر: ۶۳۹۴۳۹
اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد در حملات با موشک‌های «اسکندر»، تاسیسات تولیدات پهپادی اوکراین مورد هدف قرار گرفت و مهندم شدند.
حمله موشکی سنگین روسیه به تاسیسات نظامی اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تارنمای نشریه آمریکایی «نیوزویک» با انتشار این خبر نوشت: این تاسیسات در منطقه «زاپروژیا» قرار داشته در این حمله موشک‌ها دقیقا به مرکز ساختمان این تاسیسات اصابت کرده‌اند.

بنابراین گزارش، وزارت دفاع روسیه دراین باره اعلام کرد: درمورخ هشتم آوریل (۲۰ آوریل) نیروهای مسلح فدراسیون روسیه، در نتیجه حملات سامانه موشکی تاکتیکی-عملیاتی اسکندر، یک انبار هواپیماهای بدون سرنشین سنگین و یک کارگاه تولید آنها را در شهر زاپوریژیا به طور کامل منهدم کردند.

در همین حال رسانه روسی اسپوتنیک نیز تصاویری از این حمله موشکی را پخش کرد.

تارنمای این نشریه آمریکایی در ادامه نوشت: به گفته وزارت دفاع روسیه، حمله موشکی اسکندر در پاسخ به خسارات اخیر رژیم کی‌یف به تاسیسات نفت و گاز روسیه انجام شد.

خبر مرتبط
نشست مجمع عمومی سازمان ملل در پی وتوی روسیه و چین

اقتصادنیوز: رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در نشست این مجمع پیرامون بررسی وتوی چین و روسیه اعلام کرد که متاسفانه "سیاست ما برای رفع نیازهای غزه بسیار کند است."

روسیه تولید سامانه موشکی اسکندر را افزایش داد

درحالی نیوزویک از انجام حملات روسیه به مرکز تاسیسات پهپادی اوکراین توسط موشک های اسکندر خبر میدهد که شرکت روستیخ روسیه اعلام کرد این کشور برای اهداف عملیاتی ویژه خود، ساخت سامانه موشکی بالستیک اسکندر-ام (Iskander-M) را افزایش داده است. اسکندر-ام یک سامانه موشکی بالستیک بسیار متحرک و کوتاه برد است که برای پشتیبانی دقیق آتش و قابلیت‌های درگیری، طراحی شده است.

خبر مرتبط
چشم انداز تنش خاورمیانه برای مسکو/ روسیه از رویارویی احتمالی ایران و آمریکا سود می‌برد؟

اقتصادنیوز: پس از حمله تروریستی اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، معادلات جهانی پیچیده تر از گذشته شده؛ در شرایطی که غرب از نوع واکنش احتمالی ایران هراس دارد، گروهی از ناظران به نقش چین و روسیه به عنوان متحدان نزدیک تهران در صورت هرگونه رویارویی احتمالی اشاره دارند.

سامانه موشکی اسکندر-ام سطح بالایی از انعطاف پذیری را فراهم می‌کند و می تواند اهداف ثابت و متحرک را از جمله موقعیت ها و زیرساخت های مستحکم را هدف قرار دهد. این سامانه مجهز به مهمات هدایت شونده دقیق است که در میدان نبرد آسیب های جانبی را کاهش می‌دهد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی