جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با بشار اسد و دیگر مقامات سوریه

کدخبر: ۶۳۹۵۰۳
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص رایزنی‌های خود در دمشق نوشت: روز گذشته در دمشق، رایزنی و گفت‌وگوی مهمی با آقایان بشار اسد رئیس جمهور، فیصل مقداد وزیر امور خارجه و همچنین مشاور امنیت ملی سوریه داشتم.
جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با بشار اسد و دیگر مقامات سوریه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در گزارشی درباره دیدارهای و رایزنی‌های روز گذشته خود در دمشق در حساب رسمی خود در برنامه ایکس نوشت: روز گذشته در دمشق، رایزنی و گفت‌وگوی مهمی با آقایان بشار اسد رئیس جمهور، فیصل مقداد وزیر امور خارجه و همچنین مشاور امنیت ملی سوریه داشتم.

خبر مرتبط
پیام صریح امیرعبداللهیان از دمشق خطاب به آمریکا

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: ساعتی پس از حمله تروریستی رژیم صهیونیستی نشست فوق العاده شورای عالی امنیت ملی در تهران برگزار شد. از دمشق با صدای بلند اعلام می‌کنم آمریکا در این حادثه مسئولیت دارد و باید پاسخگو باشد.

وی افزود: علاوه بر بررسی تحولات منطقه‌ای و جهانی، به ویژه موضوع مهم فلسطین و غزه، توافقات روسای جمهور دو کشور بررسی و در نتیجه ابعاد گسترش مناسبات دوجانبه از جمله اقتصادی رضایتبخش و رو‌ به جلو ارزیابی شد.

امیرعبداللهیان خاطر نشان کرد: در ادامه به همراه آقای فیصل مقداد ساختمان جدید بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را افتتاح و خدمات رسانی رسمی آن آغاز شد.

خبر مرتبط
جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با فیصل المقداد/ تنبیه رژیم متجاوز اسرائیل قطعی است

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه ایران با اشاره به حمله تروریستی اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، تاکید کرد «تنبیه رژیم متجاوز و جنایتکار اسرائیل قطعی است».

وزیر امور خارجه نوشت: همچنین به همراه همتایم با یک دیپلمات جوان وزارت خارجه سوریه که در جریان حمله تروریستی اخیر رژیم اسراییل به سفارت کشورمان در دمشق بشدت مجروح و‌ متاسفانه یک پای خود را بر اثر اصابت موشک از دست داده در بیمارستان عیادت کردیم.

خبر مرتبط
دیدار امیرعبداللهیان با بشار اسد در دمشق

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به سوریه با رییس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی بیان داشت: دیدار با دیپلمات‌های کشورمان، نمایندگان نهاد‌های ایرانی و مستشاران نظامی ایرانی ضد‌تروریسم در دمشق و خانواده‌‌ آنان در فرودگاه و محل سفارت که - علیرغم دشواری‌های محل ماموریت - سرشار از روحیه، تعهد و حس مسئولیت پذیری‌اند، بسیار غرورآفرین و افتخار‌آمیز بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی