آلمان دایه مهربان‌تر از مادر برای اسرائیل/ برلین همدستی در جنایات غزه را رد کرد

کدخبر: ۶۳۹۵۷۴
اقتصادنیوز: دولت آلمان بار دیگر بر حمایت از اسرائیل تاکید کرد.
آلمان دایه مهربان‌تر از مادر برای اسرائیل/ برلین همدستی در جنایات غزه را رد کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، نماینده دولت آلمان در دیوان بین المللی دادگستری در لاهه اتهامات نیکاراگوئه درباره همدستی در جنایت‌های غزه را رد کرد.

«تانیا وون اوزلار گلیشن»، نماینده دولت آلمان در دیوان بین المللی دادگستری در لاهه روز سه شنبه اعلام کرد که امنیت رژیم صهیونیستی در قلب سیاست خارجی آلمان جای دارد.

خبر مرتبط
تشکر حماس از شکایت نیکاراگوئه علیه آلمان/ درخواست برای توقف حمایت‌های برلین از تل‌آویو

حماس در بیانیه‌ای از شکایت نیکاراگوئه از آلمان در دادگاه لاهه تقدیر کرد.

نماینده آلمان روز سه شنبه در برابر عالی‌ترین نهاد قضائی سازمان ملل متحد گفت این کشور اتهامات نیکاراگوئه را که طبق آن برلین نسل کشی در غزه را تسهیل می‌کند، را رد می‌کند.

نیکاراگوئه روز دوشنبه از دیوان بین المللی دادگستری خواست تا با صدور حکمی از آلمان بخواهد ضمن توقف حمایت تسلیحاتی از اسرائیل، از تصمیمش مبنی بر توقف کمک مالی به آژانس امدادرسانی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) منصرف شود.

خبر مرتبط
آلمان متهم شد/ حمایت از اسرائیل برای برلین گران تمام شد

اقتصادنیوز: نیکاراگوئه، دولت آلمان را که از حامیان مهم رژیم صهیونیستی در جنگ غزه است، به دادگاه لاهه کشانده و از برلین به‌خاطر حمایت‌های سیاسی و نظامی از این رژیم و تسهیل ارتکاب نسل‌کشی شکایت کرده است.

نیکاراگوئه در جلسات دیوان بین المللی کیفری که به مدت دو روز در شهر لاهه هلند برگزار می‌شود، درخواست اتخاذ «تدابیر فوری و اضطراری» را به عنوان بخشی از یک پرونده گسترده‌تر مطرح کرده است که برلین را به نقض کنوانسیون نسل‌کشی و قوانین جنگ در حمایت از اسرائیل در تجاوز به نوار غزه متهم می‌کند.

تیم حقوقی نیکاراگوئه در دیوان بین المللی کیفری روز دوشنبه تأکید کرد که آلمان از آغاز تجاوز اسرائیل به نوار غزه در نسل‌کشی فلسطین مشارکت دارد و قوانین بین المللی را نقض کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی