حقی که دبیرکل ناتو برای اوکراین قائل شد!

کدخبر: ۶۳۹۸۰۲
اقتصادنیوز: دبیر کل ائتلاف ناتو برای اوکراین این حق ادعایی را قائل شد که به اهداف «مشروع» روسیه در خارج از مرزهایش حمله کند.
حقی که دبیرکل ناتو برای اوکراین قائل شد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ینس استولتنبرگ»، دبیر کل ائتلاف سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) ادعا کرد کی‌یف دارای این حق است که به آنچه او «اهداف نظامی مشروع خارج از اوکراین» خواند حمله کند.

خبرگزاری «تاس» گزارش داد، استولتنبرگ در یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور «آلکساندر استاب»، رئیس جمهور فنلاند ادعا کرد این که اوکراین به این اهداف حمله کند بخشی از «حق دفاع شخصی» این کشور است (اشاره ناتو به اوکراین همواره با در نظر گرفتن مرزهای ۱۹۹۱ این کشور است) چون روسیه از ابزارهای نظامی زیادی برای حمله به اوکراین استفاده می‌کند.

خبر مرتبط
واکنش کرملین به اظهارات دبیر کل سازمان ملل

اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین به اظهارات دبیرکل سازمان ملل درباره حفظ تمامیت ارضی اوکراین واکنش نشان داد و تاکید کرد: باتوجه به تغییر واقعیت‌های ژئوپلتیک در اوکراین، اکنون روسیه بخش‌های جدید دارد که باید در نظر گرفته شود.

او با این حال توصیه‌ای به اوکراین درباره اینکه به چه اهدافی حمله کند یا نکند مطرح نکرده و همچنین از اظهار نظر درباره «هر گونه اطلاعات» پیرامون حملات اوکراین به خاک روسیه امتناع کرد.

«جیمی شیا»، سخنگوی ائتلاف ناتو پیش از این در زمان بمباران یوگسلاوی سابق در سال ۱۹۹۹ توسط این ائتلاف مکررا به خبرنگاران گفت از دیدگاه بروکسل هر گونه تاسیسات زیرساختی دشمن که شامل پلها و نیروگاه‌های برق در کنار تاسیسات دیگر می‌شود را می‌توان به عنوان «اهداف نظامی مشروع» در نظر گرفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی