حماس طرح یک‌جانبه آمریکا را رد کرد

کدخبر: ۶۳۹۸۴۱
اقتصادنیوز: طرح یک‌جانبه آمریکایی که منافع رژیم صهیونیستی را فراهم می‌کرد و امتیازی برای حماس در پی نداشت از سوی حماس رد شد.
حماس طرح یک‌جانبه آمریکا را رد کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، باسم نعیم، رئیس روابط سیاسی و بین‌الملل حماس به الجزیره گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل حداکثر تلاش را برای مسدود کردن یا تضعیف هر فرصتی برای دستیابی به توافق آتش‌بس انجام می‌دهد.

نعیم در ادامه گفت که نتانیاهو از سوی ایالات متحده و جامعه اسرائیل تحت فشار است، بنابراین او تصمیم گرفت «هر ابزار کثیف دیگری از جمله کشتن فرزندان، همسران ما، [یا]با ترور رهبران به کار گیرد».

اظهارات نعیم پس از آن بیان شد که اسماعیل هنیه، یکی از رهبران ارشد حماس و نخست وزیر سابق تشکیلات خودگردان فلسطین فاش کرد که سه پسر و سه نوه او در حمله هوایی اسرائیل در شمال غزه شهید شدند.

خبر مرتبط
ادعای رسانه صهیونیست درباره ترور فرزندان رئیس دفتر حماس

اقتصادنیوز: یک رسانه اسرائیلی گزارش داد ترور فرزندان اسماعیل هنیه، رئیس دفتر حماس نه به نخست‌وزیر و نه حتی به وزیر جنگ این رژیم هم اطلاع داده نشده بود.

دیروز، رئیس سازمان سیا آمریکا پیشنهاد تبادل اسیر را مطرح کرد که در ازای آزادی ۹۰۰ اسیر فلسطینی ۴۰ اسیر اسرائیلی آزاد شوند، مشروط بر اینکه اسرای فلسطینی به کشور دیگری اخراج شوند و اجازه بازگشت به خانه‌های خود در نوار غزه را نداشته باشند. 

این طرح یکجانبه آمریکایی که منافع رژیم صهیونیستی را فراهم می‌کرد و امتیازی را برای حماس در پی نداشت از سوی حماس رد شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی