دیدار قانون‌گذار ارشد چین با مقام کره شمالی در پیونگ یانگ

کدخبر: ۶۳۹۹۱۴
اقتصادنیوز: قانون‌گذار ارشد چین با عضو هیات رئیسه دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کارگران و رئیس کمیته دائمی مجلس عالی خلق جمهوری دموکراتیک خلق کره شمالی در پیونگ یانگ دیدار کرد.
دیدار قانون‌گذار ارشد چین با مقام کره شمالی در پیونگ یانگ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «ژائو لجی» رئیس کمیته دائمی کنگره ملی خلق در سفر خود به پیونگ یانگ با اشاره به این‌که سال جاری میلادی هفتاد و پنجمین سالگرد آغاز برقراری روابط دیپلماتیک بین این دو کشور است، گفت چین مایل است با کره شمالی همکاری کند تا از «سال دوستی چین و کره شمالی» به عنوان فرصتی برای حفظ مبادلات نزدیک و سطح بالا، تعمیق همکاری‌های سودمند متقابل و تقویت تبادلات مردمی و فرهنگی برای توسعه بیشتر روابط دوجانبه استفاده کند.

خبر مرتبط
تدابیر نظامی این 3 کشور برای رویارویی احتمالی با چین

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر ژاپن در جریان سفر به واشنگتن و دیدار با رئیس‌جمهور آمریکا طی بیانیه‌ای مشترک «عصر جدیدی از همکاری نظامی» را با هدف مقابله با چین اعلام کردند.

خبرگزاری سی جی تی ان گزارش داد، ژائو که یکی از اعضای «کمیته مرکزی حزب کمونیست چین» نیز هست، با تاکید بر این‌که مبادلات نهادهای قانون‌گذار بخش مهمی از روابط چین و کره شمالی به شمار می‌رود، خواستار تبادل و همکاری بیشتر نهادهای قانون‌گذار این دو کشور شد.

چو ریونگ هه عضو هیئت رئیسه دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کارگران و رئیس کمیته دائمی مجلس عالی خلق جمهوری دموکراتیک خلق کره شمالی با تحسین دوستی چین و کره شمالی گفت پیونگ یانگ به تعمیق مبادلات و همکاری با چین در زمینه‌های مختلف تمایل دارد تا برای توسعه مستمر همکاری‌ کره شمالی-چین تلاش کند.

دو طرف همچنین درباره امور بین المللی و منطقه‌ای و همچنین وضعیت شبه جزیره کره تبادل نظر کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی