تماس انگلیس با ایران / گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و کامرون + جزئیات

کدخبر: ۶۳۹۹۲۶
اقتصادنیوز: در تماس دیوید کامرون با امیرعبداللهیان در خصوص آخرین تحولات منطقه و مناسبات دو کشور بحث و تبادل نظر شد.
تماس انگلیس با ایران / گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و کامرون + جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  در این تماس تلفنی طرفین ضمن اشاره به برخی تحولات رو به جلو در مناسبات دو کشور، ابراز تمایل کردند که تلاش‌های مشترک در مسیر تقویت همکاری‌ها در فضای مبتنی بر احترام متقابل تداوم یابد.

امیرعبداللهیان درخصوص حمله هوایی رژیم اسرائیل به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق از بی عملی انگلیس در محکومیت این اقدام انتقاد کرد.

 امیرعبداللهیان با تاکید بر ضرورت توقف فوری نسل‌کشی و جنایات جنگی در غزه و کرانه باختری بعنوان تنها راه موثر برای بازگشت آرامش به منطقه، افزود: تهران هیچگاه بدنبال توسعه تنش در منطقه نبوده است اما در مقابل حمله تروریستی رژیم اسراییل به سفارت ایران در دمشق و سکوت آمریکا و انگلیس، به معنای تشویق نتانیاهو در تداوم جنگ افروزی و توسعه آن در منطقه است.

خبر مرتبط
امیرعبداللهیان: دفاع مشروع با هدف تنبیه متجاوز یک ضرورت است

اقتصادنیوز: وزیر خارجه کشورمان در تماس تلفنی با همتای آلمانی خود گفت: وقتی اسرائیل با نقض حقوق بین‌الملل و کنوانسیون‌های وین، مصونیت افراد و اماکن دیپلماتیک را به طور کامل نقض می‌کند، دفاع مشروع با هدف تنبیه متجاوز یک ضرورت است.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ریشه بحران در دریای سرخ نیست بلکه در نسل‌کشی در غزه است.

دیوید کامرون وزیر امور خارجه انگلیس در این تماس تلفنی ضمن تبریک فرارسیدن عید فطر، عید مسلمانان جهان، از پیشرفت حاصله در برخی حوزه‌های همکاری میان دو کشور ابراز خرسندی کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس نیز با اشاره به تنش های موجود در منطقه، خواستار خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران شد و تاکید کرد: عدم خویشتنداری از سوی طرف ها می‌تواند منجر به گسترش بیش از پیش درگیریها در منطقه شود.

کامرون در ادامه ضمن ابراز نگرانی از تداوم تنش در دریای سرخ، در موضوع فلسطین افزود: آمریکا طرحی را برای آتش‌بس ارائه داده که در صورت موافقت طرف مقابل، دستیابی به آتش بس در دسترس است.

در این تماس، طرفین بر ادامه گفتگوها تاکید کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی