آسمان ایران برای پرواز ایرلاین‌ های خارجی امن است

کدخبر: ۶۳۹۹۸۹
اقتصادنیوز :مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه شرکت لوفت هانزا از روز یکشنبه طبق برنامه پروازهای خود را انجام می دهد، گفت که ساعت ۱۸ روز گذشته، پرواز مونیخ به بمبئی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا از آسمان امن ایران عبور کرده است.
آسمان ایران برای پرواز ایرلاین‌ های خارجی امن است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سعید چلندری - رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) - با اشاره به تعداد پروازهای انجام شده حد فاصل ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ اظهار کرد: در این بازه زمانی ۳۹۹۴ پرواز از این فرودگاه به ۶۰ نقطه جهان انجام شده است.

وی افزود: این تعداد پرواز بر عهده ۳۴ شرکت هواپیمایی خارجی و ۱۴ شرکت ایرانی بوده است.

خبر مرتبط
پروازهای قطر ایرویز به فرودگاه امام(ره) متوقف شد؟

اقتصادنیوز:به گفته مسئولان شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) پروازهای قطر ایرویز به فرودگاه امام(ره) بدون وقفه در حال انجام است.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بیان کرد: در ایام تعطیلات عید فطر نیز حدود ۱۰۰۰ پرواز انجام شده و هیچ پروازی در این چند روز لغو نشده است.

بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، چلندری تصریح کرد: اخیرا خبری در فضای مجازی منتشر شده است که شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا پروازهای خود به مقصد ایران لغو کرده است که باید توجه داشت این اقدام شرکت مذکور مسبوق به سابقه است و تعداد یک تا ۳ پرواز خود را به دلایل عملیاتی لغو و بلافاصله بعد از آن طبق RPL شش ماهه برنامه ریزی کرده است.  

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: شرکت لوفت هانزا از روز یکشنبه طبق برنامه پروازهای خود را انجام می دهد.

وی خاطرنشان کرد: طبق گزارش فلای رادار که در دسترس عموم مردم قرار دارد، ساعت ۱۸ روز گشته، ‌ پرواز مونیخ به بمبئی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا از آسمان امن ایران عبور کرده و تعداد زیادی از پروازهای شرکت‌های هواپیمایی خارجی از آسمان ایران استفاده می کنند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی