ممانعت اسرائیل از ورود تجهیزات پزشکی به غزه

کدخبر: ۶۴۰۰۵۵
اقتصادنیوز: صندوق جمعیت سازمان ملل متحد اعلام کرد، اسرائیل از ورود امکانات و تجهیزات پزشکی از جمله دستگاههای احیای پزشکی به نوار غزه جلوگیری می کند.
ممانعت اسرائیل از ورود تجهیزات پزشکی به غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، صندوق جمعیت سازمان ملل متحد (UNFPA) با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) اعلام کرد که رژیم اسرائیل از ورود دستگاهها و امکاناتی مانند دستگاههای تنفس مصنوعی، صندلی چرخدار، مواد و امکانات لازم برای زایمان، دستگاههای سونوگرافی و موتور برق به غزه ممانعت می کند.

این نهاد بین المللی تأکید کرد که فهرست مذکور، فقط بخشی از مواد و امکاناتی است که رژیم اشغالگر، مانع ورود آنها به غزه است.

رژیم صهیونیستی کامیون های کمک های ارسالی به نوار غزه را بازرسی می کند و در صورتی که مقامات این رژیم با یک قلم کالا در کامیون مذکور مخالفت کنند، از تخلیه سایر اقلام آن کامیون نیز جلوگیری و به مبدأ بازگردانده می شود.

رسانه های بین المللی نیز گزارش داده اند رژیم صهیونیستی با ارسال بسیاری از کمک ها به غزه، از جمله قیچی های کوچک، قلم انسولین، مواد بیهوشی، کپسول های اکسیژن و امکانات مورد نیاز برای انجام عمل های جراحی مخالفت می کند.

شمار زیادی از کشورهای جهان، اقدام به ارسال کمک های بشردوستانه برای مردم غزه می نمایند. اما به دلیل ممانعت رژیم صهیونیستی از ورود آنها به این منطقه، بخش زیادی از آنها در مصر باقی مانده اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    فوری/ حادثه برای بالگرد رئیسی + گزارش لحظه به لحظه