افشای نقش پررنگ شرکت‌های جاسوسی آمریکا در کشتار اسرائیل در غزه

کدخبر: ۶۴۰۲۲۴
اقتصادنیوز : یک رسانه آمریکایی در گزارشی افشا کرد که علاوه بر دولت آمریکا، شرکت‌های جاسوسی و اطلاعاتی این کشور نقش بسیار پررنگی در ارائه تجهیزات از جمله برنامه‌های پیشرفته هوش مصنوعی به ارتش اسرائیل جهت کشتار غیرنظامیان در غزه دارند.
افشای نقش پررنگ شرکت‌های جاسوسی آمریکا در کشتار اسرائیل در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، درحالی که آمریکا همچنان به ارسال سلاح و تجهیزات پیشرفته برای ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ نسل‌کشی این رژیم علیه مردم غزه ادامه می‌دهد و درواقع این جنگ با سلاح‌های آمریکا آغاز شده و ادامه پیدا کرده است، اخیرا یک رسانه آمریکایی در گزارشی پرده از همکاری شرکت‌های اطلاعاتی آمریکا با ارتش اشغالگر در هدف قرار دادن غیرنظامیان فلسطینی برداشت.

خبر مرتبط
حملات توپخانه‌ای علیه غزه شدت گرفت/ منطقه الصحابه زیر آتش جنگنده‌های اسرائیل

اقتصادنیوز: گزارش‌ها حاکی از آن است که حمله‌های هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی علیه بخش‌های مختلف نوار غزه به ویژه مسجدها و خانه‌های فلسطینی‌ها در این باریکه طی بامداد امروز همچنان ادامه داشته است.

مجله آمریکایی "the nation" در گزارشی با اشاره به عامدانه بودن حملات اخیر رژیم اشغالگر به تیم‌های امدادی اعلام کرد که شرکت‌های آمریکایی به شکل قابل توجهی از یگان «8200» ارتش اسرائیل که متخصص در جنگ سایبری است حمایت می‌کنند و اطلاعات مهمی از آژانس امنیت ملی آمریکا و برنامه‌های هوش مصنوعیِ ساخته شده توسط شرکت‌های آمریکایی در اختیار این یگان ارتش اسرائیل قرار می‌گیرد.

این مجله آمریکایی در ابتدای گزارش خود به حمله‌ای که حدود دو هفته قبل توسط ارتش صهیونیستی به کاروان سازمان خیریه «آشپزخانه مرکزی جهانی» انجام شد و با جان باختن 7 تن از اعضای این کاروان همراه بود اشاره و اعلام کرد که هدف قرار دادن 3 خودرو این کاروان هنگام خروج از انبار دیرالبلح در غزه کاملا دقیق بود و هدف ارتش اسرائیل از این حمله، حصول اطمینان از این امر بود که تحت هیچ شرایطی غذا به دست مردم غزه که از گرسنگی می‌میرند، نرسد.

مجله مذکور با اشاره به اینکه باور کردن عامدانه نبودن این حمله ارتش اسرائیل به کاروان آشپزخانه مرکزی جهانی بسیار دشوار است، به 200 امدادگر دیگری اشاره کرد که طی چند ماه گذشته در حملات ارتش اشغالگر به غزه قتل عام شده‌اند و تاکید کرد که کشتار این میزان از امدادگران تنها طی چند ماه در غزه در مقایسه با قتل امدادگران در سراسر جهان طی 30 سال گذشته بی‌سابقه است.

شرکت‌های آمریکایی، مسئول تامین سوخت ماشین کشتار اسرائیل در غزه

این رسانه آمریکایی با زیر سوال بردن ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر غیرعمدی بودن حمله به کاروان مذکور تاکید کرد که درک چنین اشتباهات هولناکی بسیار سخت است، به ویژه در سایه استفاده ارتش اسرائیل از تجهیزات و برنامه‌های پیشرفته هوش مصنوعی در هدف‌گیری‌های خود که برخی از آنها توسط یک شرکت آمریکایی به نام "Palantir Technologies" در اختیار ارتش اسرائیل قرار گرفته است. یگان 8200 ارتش اسرائیل متخصص در کدگشایی و جنگ سایبری بوده و معادل با آژانس امنیت ملی آمریکاست.

در ادامه این گزارش آمده است که یکی از مدرن‌ترین و مهمترین سیستم‌های یگان 8200 ارتش اسرائیل در شهرک «رامات هشارون» در گوشدان واقع شده که مرکز علوم داده‌ها و هوش مصنوعی ارتش اسرائیل محسوب می‌گردد و مسئول توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی است که به طور کامل مفهوم «اهداف» (مواضعی که ارتش اسرائیل می‌خواهد مورد هدف قرار دهد) را در ارتش اسرائیل تغییر می‌دهد. زمینی که مقر این یگان در آن ساخته شده قبل از 70 سال قبل متعلق به روستای فلسطینی «الجلیل» بود که ساکنان آن در جریان حوادث نکبت 1948 کشته شدند یا مجبور شدند منازل خود را ترک کنند.

بر اساس این گزارش، مقر یگان مذکور بخشی از اردوگاه «موشه دایان» سری‌ترین پایگاه نظامی ارتش اسرائیل است که امروز نیروهای ارتش و عناصر اطلاعاتی اسرائیل در آن برای بمباران و کشتار و گرسنگی دادن به مردم فلسطین که از دهه‌ها قبل در شرایط بسیار سختی در غزه زندگی می‌کنند، آموزش می‌بینند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی