پیش‌بینی انگلیس از فرجام جنگ روسیه و اوکراین

کدخبر: ۶۴۰۲۵۷
اقتصادنیوز: فرمانده سابق فرماندهی نیروهای مشترک ارتش انگلیس هشدار داد که اوکراین در سال ۲۰۲۴ (سال جاری میلادی) در برابر روسیه شکست خواهد خورد.
پیش‌بینی انگلیس از فرجام جنگ روسیه و اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اوکراین که اساسا با کمبود تجهیزات نیرو و تسلیحات مواجه شده است، همچنان اصرار می‌ورزد که می‌تواند با ضدحمله دیگری روسیه را شکست دهد اما برخی مقامات این کشور ضمن اذعان نسبت به خستگی نیروهای اوکراینی در میدان نبرد، چندان امیدی به پیشروی نیروهایشان در خط مقدم ندارند.

خبر مرتبط
جانسون شکست اوکراین را برای غرب فاجعه‌ای بزرگتر از ویتنام خواند

اقتصادنیوز : نخست وزیر سابق انگلیس در جریان یک سخنرانی در دانشگاه جورج تاون آمریکا هشدار داد که تصرف کی‌یف توسط روسیه فاجعه‌ای بزرگتر از ویتنام برای رهبری ‌آمریکا در عرصه جهانی خواهد بود.

«ریچارد بارونز» فرمانده سابق فرماندهی نیروهای مشترک ارتش انگلیس طی مصاحبه‌ای با تلویزیون بی‌بی‌سی عنوان کرد: «دلیلی که اوکراین با شکست مواجه خواهد شد، این است که آنها احتمالا احساس می‌کنند که قادر به پیروزی نیستند.»

او در ادامه تصریح کرد: «آنها وقتی به چنین نقطه‌ای برسند، پرسش خواهند کرد که چرا مردم می‌جنگند و کشته می‌شوند و از موارد غیر قابل دفاع و غیر قابل توجیه دفاع می‌کنند؟»

خبر مرتبط
سه کشور به کمک اوکراین آمدند/ خطر بزرگ در کمین روسیه

اقتصادنیوز: فایننشال تایمز فاش کرد اوکراین در حال تشویق لهستان، رومانی و اسپانیاست تا سیستم‌های پاتریوت خودشان را به کی‌یف بدهند.

این مقام سابق انگلیسی با اذعان به مزیت و برتری روسیه در میدان نبرد، تاکید کرد: «شکل حمله روسیه که در راه است کاملا واضح است. ما شاهد عملکرد بهتر روسیه در خط مقدم هستیم و این کشور در حوزه مهمات و توپخانه در نسبت پنج به یک برابری دارد و نیروهای اضافی دارد که از تازه‌ترین تسلیحات استفاده می‌کنند. ما در فصل تابستان منتظر مشاهده یک حمله بزرگ توسط روسیه هستیم و این کشور احتمالا با هدف‌های بیشتر نظیر شکست خطوط اوکراین، حملاتی خواهد داشت.»

وی در ادامه هشدار داد: «و اگر چنین اتفاقی رخ دهد، ما در معرض خطر نفوذ نیروهای روسی و سپس بهره‌برداری از مناطقی از اوکراین هستیم که نیروهای مسلح اوکراین نمی‌توانند آنها را متوقف کنند. جنگ در سال ۲۰۲۴ به نفع روسیه تغییر پیدا خواهد کرد و امسال خطر جدی مبنی بر شکست اوکراین وجود دارد.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی